İHH Suriye İçin Ekmek Fırını Kurdu

09.05.2013 19:44
İHH Suriye İçin Ekmek Fırını Kurdu
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, Suriye halkı için günde 200 bin ekmek üretecek fırın kurdu.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, Suriye'de insani krizin başlamasından bu yana, mazlum halka pek çok alanda yardımlar yapan İHH İnsani Yardım Vakfı, Hatay'da ekmek fırını açtı.

Ekmek fırını günde 20 ton unu işleyerek 200 bin adet Suriye halkının tükettiği ekmek türünden üretecek. Üretilen ekmekler; İHH Suriye ekipleri tarafından İdlib, Halep, Hama, Humus gibi ekmek üretilemeyen ve yokluklar yaşayan bölgelere ulaştırılacak.

İHH Suriye Koordinatörü Muhammet Yorgancıoğlu, Suriye'deki insani krizin boyutlarının tahammül sınırlarını aştığını belirterek, "Suriye'de fırınlar vuruluyor, insanlar ekmek kuyruklarında katlediliyor. Bizim Suriye içinde de oluşturduğumuz fırınlar var ve un yardımı devam ediyor. Bunlara ek olarak burada direkt olarak ekmek üretip hem Hatay-Reyhanlı'daki hastanelere hem kamplara hem de İdlib, Halep, Hama, Humus gibi bölgelere ulaştıracağız. Fırınımız 200 bin ekmek kapasiteli. Mümkün olduğunca bu rakamı yakalayıp insanlara ekmek ulaştıracağız. Suriyeli kardeşlerimiz en azından ekmek yiyebilecekler" diye konuştu.

 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim