İftardan Sonra Gönüllü Olarak Hastaları Muayene Ediyor

11.06.2016 17:19
İftardan Sonra Gönüllü Olarak Hastaları Muayene Ediyor
Zonguldak'ta Genel Cerrahi Uzmanı Özlücan, Ramazan Ayı’nda vatandaşların mesai saatlerinde poliklinikten faydalanmakta yaşadığı zorluklar nedeniyle gönüllü olarak iftardan sonra 21.00-00.00 saatlerinde hastaları muayene ediyor.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Devlet Hastanesi Başhekimi Ozan Özlücan, oruçlu vatandaşların mesai saatlerinde poliklinikten faydalanmakta yaşadığı zorluklar nedeniyle gönüllü olarak iftardan sonra hasta muayene hizmeti veriyor.

Genel Cerrahi Uzmanı Özlücan, başlattığı uygulama kapsamında hafta içi her gün 21.00-00.00 saatlerinde hastanedeki poliklinikte görevini sürdürüyor.

İftarın ardından hastaneye başvuran vatandaşlar, muayene olmalarının yanı sıra tahlillerini yaptırabiliyor.

Başhekim Özlücan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Gündüz oruç nedeniyle hastaneye muayene için gelemeyen hastalar, iftardan sonra polikliniğe başvurabiliyor. Vatandaşların oruçluyken tahlil yaptırma ve muayene olma zorluğu nedeniyle mağduriyet yaşamamaları için bu uygulamaya başladım, 5 günde 200 hastayı muayyene ettim.” diye konuştu.

“Acil Servisteki Yoğunluk Azaldı”

Özlücan, Ramazan’ın başlamasıyla gündüz polikliniğe gidemeyen insanların acil servislerde yoğunluk oluşturduğuna işaret ederek, “Uygulamanın başlamasıyla acil servislerdeki yoğunluk da azaldı. Bu hizmeti duyan vatandaşlarımız iftardan sonra hastanemize gelerek muayene oluyor. Gönüllü doktor arkadaşlarımız olursa onlar da Ramazan Ayı’nda gece mesaisi yapabilir.” ifadelerini kullandı.

Muayene olan hastalardan Mustafa Öztürk de oruç tuttuğu için gündüz polikliniğe gidemediğini, Özlücan'ın başlattığı uygulamadan çok memnun olduklarını dile getirdi.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim