1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. İdlib'de Bombardıman: 21 Sivil Hayatını Kaybetti!
İdlib'de Bombardıman: 21 Sivil Hayatını Kaybetti!

İdlib'de Bombardıman: 21 Sivil Hayatını Kaybetti!

Suriye'de direnişçilerin denetimindeki İdlib kenti Beşşar Esed rejimi ve Rusya'nın hava saldırılarına hedef oldu. Aralarında kadınların ve çocukların da olduğu 21 sivil yaşamını yitirdi.

A+A-

Al Jazeera’de yer alan habere göre, Suriye’nin kuzeybatısında bulunan, direnişçilerin denetimindeki İdlib kenti Rusya ve Esed rejiminin hava saldırılarının hedefi oldu!

Bombalanan noktalar arasında İdlib’in merkezindeki çarşı ve kentin kırsalındaki Maaret Numan ilçesindeki sivil yerleşim yerleri de vardı. Hava saldırıları sonucunda aralarında çocukların ve kadınların da olduğu 21 sivil hayatını kaybetti, onlarca kişi de yaralandı.

İdlib’in çarşısındaki dükkânlar bombardıman nedeniyle ağır hasar gördü. İdlib kentinden aktaran Al Jazeera muhabiri Edhem Ebul Husam, bombardımanın siviller arasında büyük paniğe neden olduğunu ifade etti. Ebul Husam, sivil savunma birliklerinin bölgede çıkan yangınları söndürme ve arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Sivil savunma yetkililerinden alınan bilgilere göre, çoğu yaralının sağlık durumu ciddi ve bu nedenle yaşamını yitirenlerin sayısında artış olabilir.

suriye.-harita-(sam,-halep,-dera,-idlib-ve-hama)-main.jpg

HABERE YORUM KAT