1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. İdlib’de Bir Aylık Bebek Enkazdan Sağ Çıkarıldı!
İdlib’de Bir Aylık Bebek Enkazdan Sağ Çıkarıldı!

İdlib’de Bir Aylık Bebek Enkazdan Sağ Çıkarıldı!

İdlib’de savaş uçaklarının enkaza çevirdiği binadan 1 aylık Hamide bebek sağ kurtarıldı. Sivil savunma görevlisi Ebu Kilfe, enkazdan çıkarttığı bebeği acil servise ulaştırırken göz yaşlarına boğuldu.

A+A-

AA’da yer alan habere göre, Suriye’de Beşşar Esed rejimi ve Rusya’nın yoğun hava saldırılarına hedef olan İdlib’de bombalanan bir binanın enkazından, 1 aylık bebek sağ çıkartıldı.

Ülkenin kuzeybatısında, direniş gruplarının kontrolündeki İdlib’e düzenlenen şiddetli hava saldırılarında sabaha karşı, sivillerin ikamet ikamet ettiği 5 katlı bir bina vuruldu.

Esed rejim ya da Rusya uçaklarının vurduğu binanın enkazındaki vatandaşlara ulaşmaya çalışan sivil savunma ekipleri, 7 kişinin cansız bedenini buldu. Ekipler bu sırada yıkıntıların içindeki 1 aylık bebeği fark etti.

Titiz bir çalışa sonucunda enkazdan sağ çıkartılan bebek, ambulansla sahra hastanesine yetiştirildi.

Sivil savunma ekiplerince isminin Hamide Matuk olduğu tespit edilen bebeğin ailesinin ise enkaz altında kaldığı ya da hayatını kaybedenler arasında bulunduğu düşünülüyor.

Ekipler bombardımanda hayatını kaybedenlerin kimlik belirleme çalışmalarını sürdürüyor.

“Onu Görünce Kızım Aklıma Geldi”

Bebeği enkazdan çıkararak ambulansa götüren ve acil serviste sedyeye koyana kadar kucağından bırakmayan sivil savunma görevlisi Ebu Kilfe, göz yaşlarına boğulduğu ânları şöyle anlattı:

“Onu enkazın dördüncü katında fark ettik. Yaşıyordu. Allah’ın izniyle enkazın içinden iki saat süren bir çalışmayla kızı sağ salim çıkartmayı başardık. Kız bir aylık. Daha bebek. Ölebilirdi de. Bebeğin ağır bir yarası yoktu. Allah’a şükür. Onu görünce kızım aklıma geldi ve kızım gibi görüp kucağıma aldım. Anlatılamayan bir şeydi. Ağladım.”

HABERE YORUM KAT