1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'İçkici'ler Kapıştı; 'Dinci'ler Suçlu Oldu!
İçkiciler Kapıştı; Dinciler Suçlu Oldu!

'İçkici'ler Kapıştı; 'Dinci'ler Suçlu Oldu!

Kadıköy'de bulunan barlar sokağında çıkan kavga dindar kesime mal edilmek istendi!

04 Temmuz 2011 Pazartesi 21:54A+A-

Kadıköy'de Barlar Sokağı olarak bilinen Kadife Sokak'ın bitişiğindeki İhsan Ünlüer Sokak'ta Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece, sokakta bulunanlara saldırı düzenlendi. Organize bir şekilde sokağa giren ve "Hels Angels" isimli grubun mensupları olduğu iddia edilen kişiler önlerine gelen herkesi darp ettiler, yaraladılar. Olay kısa sürede sanal alemde "içki yasağını isteyenler yaptı" diye yansıtılmaya çalışıldı.

Durumu, dindar kesime mal etmeye çalışan kişilerin attığı mesajlar kısa sürede internet ortamında yaygınlaştı. Hatta, bazı gruplar saldırıya uğrayanlara destek için "toplu içme" eylemi bile düzenleme kararı aldı. Tüm bunlar yaşanırken olaya tanık olanlar ile polisin tutanakları saldırının dindar kesimle yakından uzaktan alakasının olmadığını ortaya koydu.

OLAYIN TANIKLARI: DİNLE, ÇETEYLE ALAKASI YOK

Radikal gazetesine konuşan Ekşi Sözlük yazarları tanık oldukları ve duyduklarını anlattı:
“Tüm bunlar yüzlerce kişinin ortasında oldu ve 15 dakika kadar sürdü ve orada olmayan tek kişi polisti. Grup dağıldıktan kısa bir süre sonra geldiler. Şahit var mı diye sorup gittiler… Benim şahsi görüşümce bu olay, 2 hafta önce pazar gecesi aynı sokağa biber gazı sıkarak ‘Bundan sonra sokakta içmek yok mekânlarda takılmayan s... gitsin burdan’ diyerek terör estiren adamların elinden çıktı
Olayın ne dinle ne çete hesaplaşmasıyla, ne mekânlarda içilsin saçmalığıyla alakası var. İki sokak ötesinde oturuyorum o sokağın, o adamların bi kısmını da tanıyorum. O sokak her hafta sonu yürünmeyecek hale geliyor yerlerde serilip içen onlarca grup yüzünden. Sürekli polis geliyor kaldıramıyor o insanları. Tam rezillik. Sonunda birileri yeter demiş çağırmış arkadaşlarını, kaldırtmış herkesi, olay bu kadar basit.”

POLİS: SIRADAN BİR BAR KAVGASI

Polisten ilk bilgi dün akşam saatlerinde alınabildi. Polis kaynaklarından alınan bilgiye göre Hell’s Angels üyelerinin kavgaya karıştığı emniyet tarafından da tescillendi. Ancak emniyet kaynaklarına göre bu bir sokak kavgası değildi, bıçaklama aslında bir barda oldu ve kavga bir hafta önce yine bir barda çıkan kavgaya dayanıyordu ve sonra sokağa taştı. Neticede Hell’s Angels üyelerinin arandığını doğrulayan polis kaynakları, grup üyelerinden bazılarının çeşitli suç kayıtları olduğunu da belirtti.

SOSYAL MEDYADA OLAY ANINDA SAPTIRILDI

Olayın yaşanmasından dakikalar sonra sosyal paylaşım sitelerinde anında dindar kesimi suçlayan mesajlar atılmaya başlandı. Ekşi Sözlük, twitter gibi paylaşım sitelerinde olayın ilk saatlerinde yer alan mesajları görenler, dindarların Kadıköy'deki barları bastığını düşünürdü. Ancak, aradan biraz zaman geçtikten ve gerçeğin ortaya çıkmasından sonra bu mesajların bir kısmı silindi. Sosyalmedyahaber.com sitesinde yer alan habere göre, olayın ilk dakikalarında paylaşım ağlarında büyük bir yanıltma operasyonu vardı. Ancak gerçek anlaşılınca operasyonu yapanlar da geri çekildi.

 

Kaynak: Dünya Bülteni

İşte olayın ilk saatlerinde twitterda yer alan mesajlardan bazıları:

 kadikoy33.jpg

HABERE YORUM KAT

3 Yorum