1. HABERLER

  2. HABER

  3. İbrahim Karagül TV Net Yayın Yönetmeni Oldu
İbrahim Karagül TV Net Yayın Yönetmeni Oldu

İbrahim Karagül TV Net Yayın Yönetmeni Oldu

TV Net'in 3 yıldır Yayın Yönetmenliğini sürdüren Şenol Kazancı, görevini Yeni Şafak yazarı Karagül'e devretti. Kazancı'dan bayrağı teslim alan Karagül, El Cezire dahil hiçbir kanal ile yarış içinde olmayacaklarını özel haberciliği öne çıkacak bir yayın po

15 Şubat 2011 Salı 04:51A+A-

TV Net'te görev değişimi... Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Şenol Kazancı görevini Yeni Şafak Gazetesi yazarı İbrahim Karagül'e devretti. 2008 Şubat ayında göreve gelen Kazancı, üç yıl sürdürdüğü görevini dün İbrahim Karagül'e teslim etti. Yeni görevine başlayan Karagül, Kazancı'ya teşekkür ederek, TV Net'in yeni yayın dönemine ilişkin bilgiler verdi. El Cezire dahil hiçbir kanal ile yarış içinde olmayacaklarını söyleyen Karagül, özgün duruşu ve özel haberciliğiyle öne çıkacak yayın politikası izleyeceklerini vurguladı. Kanalın El Cezire'ye satışı sırasında bir ihmal dönemi yaşadığını anlatan Karagül, yeniden yapılanma ile mevcut kadroyu güçlendireceklerini ifade etti. Karagül "TV Net yeni bir döneme giriyor. Mevcut kadro en iyi şekilde değerlendirilerek ve iyileştirmeler yapılarak yola devam edilecek. Başka bir medya grubuna satılma gibi durumumuz yok" diye konuştu.

HABER AĞIRLIKLI OLACAK

Yeni dönemde haberin uluslararası boyutunun ön planda olacağını söyleyen Karagül, "Yazılarımda göstermeye çalıştığım perspektifi bir şekilde televizyona yansıtacağız. Dünyada varolan herşeyi izleyici, doğrudan TV Net ekranlarında görebilecek" diye konuştu. Rutin genel geçer habercilik yerine özel ve kaynak gösterilecek referans haberlere imza atacaklarını kaydeden Karagül, kanalın ajans mantığındaki yayın dilinin de değişeceğini vurguladı. TV Net'i iddialı ve özgün televizyon yapacaklarını ve kanalın ilgi alanın tüm dünya olacağını aktaran Karagül, "Türkiye'de sıkışmış bir televizyon olmayacağız" şeklinde konuştu.

YENİ ŞAFAK

HABERE YORUM KAT