İbrahim Karagül TV Net Yayın Yönetmeni Oldu

15.02.2011 04:51
İbrahim Karagül TV Net Yayın Yönetmeni Oldu
TV Net'in 3 yıldır Yayın Yönetmenliğini sürdüren Şenol Kazancı, görevini Yeni Şafak yazarı Karagül'e devretti. Kazancı'dan bayrağı teslim alan Karagül, El Cezire dahil hiçbir kanal ile yarış içinde olmayacaklarını özel haberciliği öne çıkacak bir yayın po

TV Net'te görev değişimi... Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Şenol Kazancı görevini Yeni Şafak Gazetesi yazarı İbrahim Karagül'e devretti. 2008 Şubat ayında göreve gelen Kazancı, üç yıl sürdürdüğü görevini dün İbrahim Karagül'e teslim etti. Yeni görevine başlayan Karagül, Kazancı'ya teşekkür ederek, TV Net'in yeni yayın dönemine ilişkin bilgiler verdi. El Cezire dahil hiçbir kanal ile yarış içinde olmayacaklarını söyleyen Karagül, özgün duruşu ve özel haberciliğiyle öne çıkacak yayın politikası izleyeceklerini vurguladı. Kanalın El Cezire'ye satışı sırasında bir ihmal dönemi yaşadığını anlatan Karagül, yeniden yapılanma ile mevcut kadroyu güçlendireceklerini ifade etti. Karagül "TV Net yeni bir döneme giriyor. Mevcut kadro en iyi şekilde değerlendirilerek ve iyileştirmeler yapılarak yola devam edilecek. Başka bir medya grubuna satılma gibi durumumuz yok" diye konuştu.

HABER AĞIRLIKLI OLACAK

Yeni dönemde haberin uluslararası boyutunun ön planda olacağını söyleyen Karagül, "Yazılarımda göstermeye çalıştığım perspektifi bir şekilde televizyona yansıtacağız. Dünyada varolan herşeyi izleyici, doğrudan TV Net ekranlarında görebilecek" diye konuştu. Rutin genel geçer habercilik yerine özel ve kaynak gösterilecek referans haberlere imza atacaklarını kaydeden Karagül, kanalın ajans mantığındaki yayın dilinin de değişeceğini vurguladı. TV Net'i iddialı ve özgün televizyon yapacaklarını ve kanalın ilgi alanın tüm dünya olacağını aktaran Karagül, "Türkiye'de sıkışmış bir televizyon olmayacağız" şeklinde konuştu.

YENİ ŞAFAK

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim