1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. İ.Ü. İlahiyat’ta Haykırış Belgeseli ve Suriye İçin Kermes
İ.Ü. İlahiyat’ta Haykırış Belgeseli ve Suriye İçin Kermes

İ.Ü. İlahiyat’ta Haykırış Belgeseli ve Suriye İçin Kermes

Adalet ve Erdem Kulübü İstanbul Üniversitesinde Suriye yararına kermes yaptı ve ‘Haykırış’ belgeselinin sunumunu gerçekleştirdi.

A+A-

Suriyeli kardeşlerimizin 3 senedir zulme karşı gösterdikleri direnci selamlamak ve yanlarında olduklarını göstermek amacıyla Adalet ve Erdem Kulübü 3 Aralık 2013 Salı günü İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yemek kermesi ile birlikte ‘Haykırış’ belgeselinin sunumunu gerçekleştirdi.

Belgeselin gösteriminden evvel Adalet ve Erdem Kulübü üyesi Amine Altınışık bir giriş konuşması yaptı. Konuşmasında Müslüman halkların despotik rejimlere katlanmak zorunda olmadığını beyan eden Altınışık şunları ifade etti: “Bizler üniversitelerde okuyan Müslüman öğrenciler olarak Suriye, Mısır, Filistin ve diğer islam beldelerindeki mücahitlere ve dünyanın neresinde olursa olsun eziyet altında olan kardeşlerimize destek olmayı sürdürmekte kararlıyız. İzzet; Allah’ın, resulün ve ona inanan mü’minlerindir.” Altınışık’ın ardından belgeselin yönetmeni Tülay Gökçimen de kısa bir konuşması yaptı. Belgeselin anlattığı gerçekleri yaygınlaştırma sorumluluğumuza değinen Gökçimen,  Suriyeli kadınların yaşadığı zulmü tanıklaştırıp insanlara ulaştırmanın ibadet bilinciyle yapıldığını aktardı.

Çeşitli okullardan ve fakültelerden öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen sunumun bitiminde Belgeselin yönetmeni Tülüy Gökçimen’e sorular soruların ardından program sona erdi.

Belgesel gösterimi sırasında da devam eden kermesin geliri Battaniye ve Mama kampanyası kapsamında Suriyeli ailelere gönderildi.

kermes2.jpg

HABERE YORUM KAT

2 Yorum