1. HABERLER

  2. HABER

  3. İ. Arslan: Oğlum Yalnız Değildi!
İ. Arslan: Oğlum Yalnız Değildi!

İ. Arslan: Oğlum Yalnız Değildi!

Alparslan Arslan’ın babası İdris Arslan, “Danıştay saldırısı sırasında oğlum yalnız değildi.” dedi.

05 Ocak 2012 Perşembe 00:00A+A-

Haber: EROL METİN

Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan’ın babası İdris Arslan, saldırıdan ve vahim iddialardan 6 yıl sonra kurumun güvenliğinden sorumlu OYAK’a yapılan operasyona ilişkin Akit’e çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Oğlunu azmettiren ve yönlendirenlerin ortaya çıkmaması için görüntülerin bilinçli olarak karartıldığını belirten Arslan, dönemin Danıştay Başkanvekili Tansel Çölaşan’ın, saldırının yapılacağından önceden haberdar olduğunu öne sürdü.

Devletin Koruyucuları!

Danıştay saldırısına ait güvenlik kamera kayıtlarının silinmesine ilişkin soruşturma kapsamında, OYAK Güvenlik’e yapılan baskının yankıları sürüyor. Ankara ve İstanbul’da 19 ayrı noktaya düzenlenen operasyonda OYAK Güvenlik’in başında bulunan emekli Albay Orhan Çoban’ın da aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Dinlemeye takılan telefon görüşmesinde, hayatını kaybeden Odatv sanığı MİT’çi Kaşif Kozinoğlu’na “Devleti korumak ayıp değil, günah değil” diyen OYAK Genel Müdürü Şerif Coşkun Ulusoy’un da ev ve iş yerinde arama yapıldı.

Arslan: Bilinmemesini İstedikleri Birileri Var

Gelişmeleri Akit’e değerlendiren Alparslan Arslan’ın babası İdris Arslan, saldırı öncesi ve esnasında oğluna yardım edenlerin, planlamayı yapanların deşifre olmaması için kamera görüntülerinin kaydedildiği hard disklerin geri döndürülemez şekilde silindiğini vurgulayarak, “O karartılan görüntülerde kim vardı? Bunun ortaya çıkarılması lazım. Oğlumu azmettirenler gizleniyor. Görüntülerde bilinmemesini, görülmemesini istedikleri birileri var” dedi.

“Görüntülerdeki Tanınmış Biri Olabilir”

Danıştay 2. Daire üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in ölümüyle ve 4 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan saldırının organize bir şekilde gerçekleştirildiğini kaydeden baba Arslan, “Delilleri oğlum için karartmadılar. Zaten oğlum hemen yakalanıp hapse konuldu. ‘Arızalı’ dedikleri görüntülerde oğlum Alparslan dışında başka birileri de var. Ama bunların ortaya çıkmasını istemiyorlar. Bu Muzaffer Tekin olabilir, Veli Küçük olabilir, tanınmış biri olabilir veya kamuoyunun bugüne kadar ismini hiç bilmediği birisi olabilir. Oğlum tek başına cinayet işleyecek biri değil. Planlanmış bir şey bu. Operasyonu olumlu buluyorum. Polisler önemli delillere ulaşmış olabilir” şeklinde konuştu.

Tansel Çölaşan’a Ağır Suçlama

İdris Arslan, saldırı olur olmaz kameraların karşısına geçerek, “Saldırgan tekbir getirdi. ‘Allah’ın elçisiyiz, askeriyiz’ diyerek odadan içeri giriyor. Bunlar türban kararından ötürü. Toplumsal mutabakatı bozanlar suçludur. Onlar kendilerini biliyor” diyen dönemin Danıştay Başkanvekili Tansel Çölaşan’a da ağır suçlamalarda bulundu. Saldırının olacağından Çölaşan’ın haberi olduğunu iddia eden Arslan, “Alparslan öyle bir şey söylemediyse Tansel Çölaşan nereden haber aldı? Demek ki bunlar önceden Çölaşan’a ezberletildi. O da koşarak medyaya ‘Alparslan tekbir getirdi’ dedi” ifadelerini kullandı.

“Sonucu Sabırsızlıkla Bekliyorum”

Darbe zemini hazırlamak için tertiplenen karanlık olayın bir an önce aydınlığa kavuşturulmasını isteyen Arslan, “6 yıldır sabırsızlıkla sonucu bekliyorum. Bir an önce sonuç netleşsin. Alparslan suçlu da çıksa olayın bütün yönleri gün yüzüne çıksın” değerlendirmesini yaptı.

Birden, Çölaşan’ı Yalanlamıştı

Tansel Çölaşan’ın mütedeyyin insanları ve hükümeti hedef tahtasına oturtan sözleri, yıllar sonra bizzat olayın tanıkları tarafından yalanlanmıştı. Saldırının mağdurlarından Danıştay eski Başkanı Mustafa Birden, tanık sıfatıyla çıktığı mahkemede, “Saldırgan Alparslan Arslan tekbir getirmedi, slogan da atmadı” diyerek Çölaşan’ı açığa düşürmüştü. Birden’in mahkemedeki ifadesi üzerine köşeye sıkışan Çölaşan, kendisini tekzip ederek, “Saldırının tanığı değilim” demişti.

YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT