Hz. Muhammed'i Anmak, Onu Anlamaktır!

24.02.2011 08:32
Hz. Muhammedi Anmak, Onu Anlamaktır!
Rasulullah Hz. Muhammed’i anmanın ancak anlama merkezli olabileceğinden hareketle Özgür-Der Bağcılar Şubesi tarafından bugün bir gece düzenleniyor.

"Andolsun ki, Rasulullah, sizin için, Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ı çok zikredenler için güzel bir örnektir." (Ahzab, 33/21)

Peygamberimiz Hz. Muhammed'i anmak; onu anlamak, mesajını kavramak ve Kur'an'ın aydınlığında bir çaba içerisinde olmakla mümkündür. Onu (s) anlamaktan ve mesajını yaşamaktan uzak bir anmanın Kur'an ve tevhid ikliminden uzak kalacağı aşikârdır.

İşte bu anlayışla Özgür-Der Bağcılar Şubesi'nin tertip ettiği program "Hz. Muhammed'i Anma-Anlama Gecesi" olarak isimlendirilmiş. Daha önce de Bağcılar'da Kur'an ve siyer merkezli çeşitli programlara imza atan Özgür-Der Bağcılar Şubesi, bugün de Peygamberimizin mesajını anlamaya ve anlayarak onun örnekliğini yaşamaya davet ediyor.

Bu akşam (24 Şubat Perşembe) saat 20.00'de başlayacak programa Prof. Dr. Yaşar Düzenli ile yazar Hamza Türkmen konuşmacı olarak katılacak. Peygamberimizin mücadelesi ekseninde sinevizyon gösteriminin ve duanın da yapılacağı programda Özgür Çocuk Korosu tarafından ezgiler seslendirilecek.

Bağcılar Kültür Merkezi'nde yapılacak programda Grup Yürüyüş de mini bir konser verecek.

Herkesin davetli olduğu programa ailece iştirak etmek mümkün.

HAKSÖZ-HABER

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim