1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Hz. Muhammed (s) Olimpiyatlara Katıldı!”
“Hz. Muhammed (s) Olimpiyatlara Katıldı!”

“Hz. Muhammed (s) Olimpiyatlara Katıldı!”

Peygamberimiz (s) bu yıl 11. kez düzenlenen Türkçe Olimpiyatlarına katılmış!!!

05 Temmuz 2013 Cuma 13:30A+A-

Fethullah Gülen, herkül. org adlı sitede yayınlanan sohbetinde Peygamberimizin (s) Türkçe Olimpiyatlarına katıldığını söyledi.

Pensilvanya'da yaptığı sohbetinde Türkçe Olimpiyatlarıyla ilgili çok sayıda mektup aldığını belirten Fethullah Gülen, bu mektuplarda Peygamberimizin (s) de Türkçe Olimpiyatlarına katıldığının yazıldığını ifade ederek kendisi de bu fikre onay veriyor.

İşte Gülen'in o açıklamaları:

"ŞİRİN GÖRÜNÜRSEN ŞİRİN GÖRÜRLER"

"Yaklaşırsan, yaklaşırlar; şirin görürsen, şirin görürler; kabul edersen, kabul görürsün. Senin âlemden beklediğini âlemin de senden beklediğini asla aklından çıkarmamalısın!.."

"PEYGAMBERİMİZ TÜRKÇE OLİMPİYATLARINA KATILDI"

Arkadaşlarımız ona yakın mektup okudu. Hepsi Peygamber Efendimizin (S.A.V) Olimpiyat Statlarına teşrif buyurduğunu söylediler.

Şimdi ben kendi içimden hep diyordum ki; 'yav acaba meseleyi tahrif mi diyoruz, aşağıya mı çekiyoruz, folklorlardır, şarkılardır, şiirlerdir... bunlarla'

Fakat demek ki bazı hakikatlerin ifade edilmesi adına, ittifakın sağlanması adına, kalplerin birbirlerine karşı yumuşaması adına, bunlar çok önemli faktörler ki; İnsanlığın iftihar tablosu (Peygamberimiz) bazılarımızın, bir kısım mutasavvıf ve sufi görünümlü kimselerin yadırgamalarına rağmen Efendimiz (S.A.V) inanın Peygamberimiz teşrif etti...

"USULÜ DETAYA FEDA ETMEYELİM"

Bu yolla sizin temel değerleriniz sevdiriliyor. Usûlü detaya feda etmeyelim Allah aşkına!" 

 

HABERE YORUM KAT

15 Yorum