1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. YEMEN

  4. Husiler Taiz'deki Sevre Hastanesini Bombaladı
Husiler Taiz'deki Sevre Hastanesini Bombaladı

Husiler Taiz'deki Sevre Hastanesini Bombaladı

Yemen'de Şii Ensarullah Hareketi ile devrik lider Salih yanlısı birlikler, Taiz kentindeki Sevre Hastanesine bombalı saldırı düzenledi.

A+A-

Taiz Hastanesi Laboratuvarı Müdürü Doktor Ahmed el-Kadiri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Şii Ensarullah Hareketi (Husiler) ile devrik lider Ali Abdullah Salih yanlılarının, Taiz kentindeki en büyük hastanelerinden Sevre'ye dün gece ve bu sabah saatlerinde bombalı saldırı düzenlediğini ifade etti.

Saldırılarda hastanenin laboratuvar bölümü ve sağlık dairesinde büyük hasar meydana geldiğini, sağlık personelinden 2 kişinin yaralandığını söyleyen Kadiri, "Laboratuvar bölümünde yaklaşık 100 bin dolarlıklık zarar meydana geldi" dedi.

Husilerin, Sevre Hastanesine geçen ay düzenledikleri saldırılarda 9 sağlık personeli yaralanmış ve büyük çapta hasar meydana gelen hastanenin çok sayıda bölümü kapatılmıştı.

Taiz Yüksek Sağlık Komitesi, bombalı saldırılar sonucu bazı bölümleri kapatılan hastanenin kapasitelerinin altında hizmet verdiğini, bölgedeki 20 hastaneden 16'sının Husilerin bombalı saldırıları ve abluka nedeniyle kapatıldığını söyledi.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Abdurabbi Mansur Hadi yanlısı Halk Direniş Güçleri'nin (HDG) ülkenin kuzeyindeki Cevf ilinde düzenlediği operasyonda 6 Husi militanın öldüğü bildirildi.

AA

HABERE YORUM KAT