1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. YEMEN

  4. Husiler Taiz'de Sivil Yerleşim Yerlerine Saldırdı
Husiler Taiz'de Sivil Yerleşim Yerlerine Saldırdı

Husiler Taiz'de Sivil Yerleşim Yerlerine Saldırdı

Yemen'in Taiz kentinde Ensarullah Hareketi'nin (Husiler) sivil yerleşim yerlerine düzenlediği saldırılarda 3 kişinin hayatını kaybettiği, 9 kişinin yaralandığı bildirildi.

A+A-
Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Husiler, Taiz'in Subat Mahallesi'nde sivil yerleşim yerlerini katyuşa füzeleri ile bombaladı. Saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı. 
 
Husiler ve devrik lider Ali Abdulah Salih yanlılarının ayrıca Es-Sevre ve Usayfire mahallerine topçu atışıyla saldırı düzenlediği ifade edilirken, ölü ya da yaralı sayısına ilişkin bilgi verilmedi. 
 
- Sana'ya hava saldırıları 
 
Öte yandan Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, başkent Sana'da Husiler ile Salih yanlılarına ait mevzilere yoğun hava saldırıları düzenledi. 
 
Yerel kaynaklar, Sana'nın güney kesimindeki Cebel en-Nehdeyn ile Dar er-Riase bölgelerindeki mevzilere yoğun saldırılar yapıldığını aktardı. Ayrıca Sebi'yn Meydanı ile Husilerin balistik füze sakladığı iddia edilen Nehdeyn Özel Kuvvetler karargahının bombalandığı ifade edilirken, ölü ve yaralı sayısı hakkında bilgi verilmedi. 
 
AA

HABERE YORUM KAT