Hüseyin Aygün’ü de Asın Bari

18.11.2011 14:32
Hüseyin Aygün’ü de Asın Bari
CHP’de, “Dersim Katliamı’nın sorumlusu devlet ve CHP’dir. Atatürk de bu olaylardan haberdardır” dediği için savunması istenen Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’e yönelik linç kampanyası sürüyor.

CHP’de, “Dersim Katliamı’nın sorumlusu devlet ve CHP’dir. Atatürk de bu olaylardan haberdardır” dediği için savunması istenen Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’e yönelik linç kampanyası sürüyor. CHP Bolu Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Tanju Özcan, Aygün’ün sözlerini değerlendirirken, “Öyle anlaşılıyor ki bu arkadaşımız milletvekili olmuş ama CHP’li olamamış. CHP’li olmak, yakasına sadece CHP rozetini takmaktan ibaret değildir. CHP’li olmak, partinin tüm ilke ve ideolojisine, Atatürk ve devrimlerine sahip çıkmaktır” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise gazetecilerin, “Aygün kendi görüşünün arkasında olduğunu söyledi. Nasıl değerlendiriyorsunuz?’’ sorusuna şu yanıtı verdi: “Sayın genel başkanımızın derin hoşgörüsünü hiç kimse suistimal etmeye kalkışmasın. Her siyasi partide olduğu gibi CHP’de de farklı düşünceler olabilir, bu aile içi bir sorundur. Aile içi sorunların kamuoyu önünde tartışılmasını çok doğru bulmuyorum. İlk kez bir siyasi parti kendi içinde her türlü demokratik mekanizmayı oluşturmuş, kapalı grup toplantısında kimler ne söyleyecekse söyleyecek ama basının karşısında parti içi sorunları tartışmayı kabul edecek durumda değilim.”  

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim