1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hüseyin Aygün’ü de Asın Bari
Hüseyin Aygün’ü de Asın Bari

Hüseyin Aygün’ü de Asın Bari

CHP’de, “Dersim Katliamı’nın sorumlusu devlet ve CHP’dir. Atatürk de bu olaylardan haberdardır” dediği için savunması istenen Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’e yönelik linç kampanyası sürüyor.

18 Kasım 2011 Cuma 14:32A+A-

CHP’de, “Dersim Katliamı’nın sorumlusu devlet ve CHP’dir. Atatürk de bu olaylardan haberdardır” dediği için savunması istenen Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’e yönelik linç kampanyası sürüyor. CHP Bolu Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Tanju Özcan, Aygün’ün sözlerini değerlendirirken, “Öyle anlaşılıyor ki bu arkadaşımız milletvekili olmuş ama CHP’li olamamış. CHP’li olmak, yakasına sadece CHP rozetini takmaktan ibaret değildir. CHP’li olmak, partinin tüm ilke ve ideolojisine, Atatürk ve devrimlerine sahip çıkmaktır” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise gazetecilerin, “Aygün kendi görüşünün arkasında olduğunu söyledi. Nasıl değerlendiriyorsunuz?’’ sorusuna şu yanıtı verdi: “Sayın genel başkanımızın derin hoşgörüsünü hiç kimse suistimal etmeye kalkışmasın. Her siyasi partide olduğu gibi CHP’de de farklı düşünceler olabilir, bu aile içi bir sorundur. Aile içi sorunların kamuoyu önünde tartışılmasını çok doğru bulmuyorum. İlk kez bir siyasi parti kendi içinde her türlü demokratik mekanizmayı oluşturmuş, kapalı grup toplantısında kimler ne söyleyecekse söyleyecek ama basının karşısında parti içi sorunları tartışmayı kabul edecek durumda değilim.”  

HABERE YORUM KAT

1 Yorum