1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Hürriyet'ten Özür Dileten Erdoğan Skandalı!
Hürriyet'ten Özür Dileten Erdoğan Skandalı!

Hürriyet'ten Özür Dileten Erdoğan Skandalı!

Hürriyet gazetesinin internet sitesi bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı montajlayarak bir skandala imza attı.

A+A-

Hürriyet gazetesinin internet sitesindeki Kelebek ekinde bugün ‘13’üncü Cuma uğursuzluğunun 13 sebebi‘ başlıklı bir haber yayınlanmış ve içerikte Leonardo da Vinci’nin ‘Son akşam yemeği‘ tablosuna Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavuk yerken çekilmiş bir fotoğrafını monte edilmişti. Hürriyet bu görselle ilgili açıklama yaparak, özür diledi. Sürekli olarak Cumhurbaşkanı’na hakaret eden ve itibarsızlaştırmaya çalışan Hürriyet, bu tür operasyonlardan sonra özür dileyerek aklanmaya çalışmayı bir alışkanlık haline getirdi.

131120151655246426484_3.jpg

İşte Hürriyetin o özür metni:

Gazetemizin internet sayfasında bugün öğle saatlerinde yayımlanan bir içerikte, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da gösteren ve hiçbir şekilde kabul edilmesi mümkün olmayan bir görsel malzemeye yer verildiği üzüntüyle tespit edilmiştir.

Bu durum fark edilir edilmez söz konusu içerik yayından kaldırılmıştır. 

Yürütülen süratli incelemenin sonunda bir dikkatsizlik sonucu meydana geldiği anlaşılan bu hatada sorumluluğu tespit edilen editör ile metnin hazırlandığı dijital yan yayınlar bölümünün başında bulunan içerik müdürünün görevine son verilmiştir.  

Yapılan, vahim bir hatadır. Ortaya çıkan bu durumdan dolayı Sayın Cumhurbaşkanı’ndan özür diliyoruz.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT