Hürriyet'in Kadın-Erkek Ayrı Abdest Cahilliği

16.09.2014 12:51
Hürriyet'in Kadın-Erkek Ayrı Abdest Cahilliği
Yüzde 60'ı tamamlanan Çamlıca Camii'ne dair detay veren Hürriyet, medyadaki din cehaleti gerçeğini bir kere daha gözler önüne serdi.

Yüzde 60'ı tamamlanan Çamlıca Camii'ne dair detay veren Hürriyet, medyadaki din cehaleti gerçeğini bir kere daha gözler önüne serdi. Gazete, kadınların erkeklere görünmeden abdest alabileceğini ön plana çıkararak, diğer camilerde karışık abdest alındığı algısına neden oldu.

"Kurban bayramı bu sene de Hac mevsimine denk geldi" ve "Ayasofya'da kadın-erkek ayrı ayrı namaz kıldılar" şeklindeki medyanın din cehaletini gözler önüne seren haberlere bir yenisi daha eklendi. Hürriyet Gazetesi, yapımı süren ve yüzde 60'ı tamamlanan Çamlıca Camii'nde kadınlar için "ayrı abdesthane" yapılmasını ön plana çıkarırken tarihe geçecek bir hataya imza attı.

Haberde "Kadınlar erkeklere görünmeden abdest alıp, namaz kılabilecek" başlığını kullanan Hürriyet, ilk defa bir camide kadınlara özel abdesthane yapılıyormuş algısına neden oldu.

İşte o haber:

55bc7ca972.jpg

Geçen yıllarda da yapılan ve o günden bu yana merkez medyanın din cehaletine dikkat çekmek için hatırlatılan "Hac bu sene yine kurbana denk geldi" haberindeki hataya geçen sene de Milliyet düşmüştü.

Yeni Şafak

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim