1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Hür Ordu Komutanı Salih'ten Açıklamalar!
Hür Ordu Komutanı Salihten Açıklamalar!

Hür Ordu Komutanı Salih'ten Açıklamalar!

Özgür Suriye Ordusu Halep-İdlib Bölge Komutanı Abdulkadir Salih, 24 saat Esed Diktatörlüğü'ne karşı savaştığı topraklardan kısa bir süre için İstanbul'a geldi ve Kanal 24 canlı yayınına katıldı.

A+A-

Özgür Suriye Ordusu Halep-İdlib Bölge Komutanı Abdulkadir Salih, 24 saat Esed Diktatörlüğü'ne karşı savaştığı topraklardan kısa bir süre için İstanbul'a geldi ve Kanal 24 canlı yayınında, haklarındaki iddiaları cevaplayarak çok kritik mesajlar verdi.

Son derece cesur sorulara aynı şekilde cevap veren Salih, devrime başlarken sadece Allah'a güvendiklerini, dış güçleri istemediklerini, Esed'in kimyasal silah kullandığını, Suriye'de terörist varsa bunun Beşar Esed ve ordusu olduğunu ifade etti.

Halep Fatihi olarak da bilinen Abdulkadir Salih'in en çarpıcı açıklamasıysa, "Ecdadımız ecdadınızın Kurtuluş Savaşı'nda destek vermişti. Şu an biz bir Kurtuluş Savaşı veriyoruz ve sizden de şimdi bizim kurtuluş savaşımıza destek vermenizi taleb ediyoruz. Biz bize edilen yardımları unutmayacağız ama bize karşı duranlara da negatif duracağız" sözleri oldu. 

İşte Abdulkadir Salih'in o açıklamaları: 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum