Humus’ta İnsanî Kriz Var

12.12.2011 08:32
Humus’ta İnsanî Kriz Var
Suriye’nin Humus şehrinde ilâç eksikliğinden dolayı ölümlerin meydana gelmeye başladığı, çatışmalardan dolayı sürekli elektrik ve telefon kesintilerinin yaşandığı, yakacak mazot ve temel gıda sıkıntısının olduğu bildirildi.

Suriye’nin Humus şehrinde ilâç eksikliğinden dolayı ölümlerin meydana gelmeye başladığı, çatışmalardan dolayı sürekli elektrik ve telefon kesintilerinin yaşandığı, yakacak mazot ve temel gıda sıkıntısının olduğu bildirildi. Aktivistler Humus’ta yaşananları Facebook üzerinden paylaşıyorlar.

SURİYE'NİN orta kesimlerinde yer alan Humus kentindeki aktivistler, şehirde olan biteni, çatışmaları ve operasyonları en ince ayrıntısına kadar sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden paylaşmaya devam ediyor. Aktivistler bugün yayınladıkları yazıda, ilâç eksikliğinden dolayı ölümlerin meydana gelmeye başladığını, özellikle Hula bölgesindeki hastahane ve eczanelerde ilâç bulunamadığını, şeker hastaları ve kanser tedavisi görenlerin durumlarının gün geçtikçe kötüleştiğini belirti. Bu hastaların çoğunluğunu kadınların oluşturduğunu ifade eden aktivistler, şeker hastası olan Asiye Muhammed Ali adlı kadının ilaç eksikliğinden ölen şehirdeki dördüncü kadın olduğunun altını çizdi. Aktivistler, Humus şehrinin olay ve çatışmaların devam etmesinden dolayı sürekli elektrik ve telefon kesintilerinin yaşandığını, yakacak mazot ve temel gıda sıkıntısının olduğunu, hastahanelerin de aynı durumda olması dolayısıyla insanların hastahaneye gitmediğini belirttiler. Güvenlik güçlerinin kasaba köy demeden baskınlar düzenlediklerini ifade eden muhalif aktivistler, şehirde tam bir insanî krizin yaşandığını dile getiriyor.

Aktivistler, önceki gün yaşanan ölümlerin yanı sıra, Bab El Sibaa, Bayyada, Halidiye, El Candali, Kusayr bölgelerinde 30’dan fazla kişinin güvenlik güçlerinin açtıkları ateşte yaralandıklarını kaydederek Cuma gününden beri üç çocuğun öldürüldüğünü söylüyor. (Yeni Asya)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim