Humus'ta 3 General 96 Esed Askeri Öldürüldü

16.10.2015 21:06
Humus'ta 3 General 96 Esed Askeri Öldürüldü
Hama'dan sonra Humus kentinde de büyük çapta bir kara saldırısı başlatan Esed güçleri Hama'da 60'ın üzerinde tankını kaybetmesi ardından Humus'ta da dün yaşanan çatışmalarda 3'ü General olmak üzere 96 rejim askerini çatışmalarda kaybetti.

Humus'ta sabahın 5'inde Rus savaş uçaklarının hava desteğiyle muhalif gruplara yönelik eşzamanlı operasyon başlatan Esed ordu güçleri ağır yenilgi aldı. Yaşanan sıcak çatışmada Suriye Ordusu'na bağlı 3 Generalinde bulunduğu 96 Suriye rejim askeri öldürüldüğü açıklandı.

Geçtiğimiz haftalar Hama kentinde de muhalif gruplara yönelik buna benzer büyük çapta operasyon düzenleyen Esed ordusu 60'ın üzerinde tankını muhaliflerin saldırısı sonucu kaybetmiş operasyon tam bir fiyaskoyla sonuçlanmıştı.

Esed ordusu Hama kentinde aldığı ağır zayiattan sonra dün sabah erken saatlerde Rus savaş uçaklarının hava desteği vermesiyle Humus kentinde muhaliflere bir operasyon başlatı.

Rejimin Humus kentine yönelik saldırısı ağır kayıplarıda beraberinde getirdi. Dün yaşanan çatışmalarda Esed güçleri 56 rejim askerleriyle birlikte saha komutanlarından General Maan Dib, Albay Halid Ubeyd ve Akbay İbrahim Hadur'un muhalifler tarafından öldürüldüğü açıklandı.

Ayrıca Rus hava kuvvetlerine bağlı uçakların yanlışlıkla kentte rejime ait iki büyük kontrol noktasını vurması sonucu 40'a yakın rejim askeri öldürüldüğü belirtildi.

Bölgede süren çatuşmalarda bugün Ahraruş Şam ve Nusra Cephesi'nin ortak harekatı ile  Selamiye - Humus yolunda rejim güçlerine pusu kurduğu ve çıkan çatışmada onlarca rejim militanın öldürüldü bildirildi.

SPG-9'u RPG gibi kullanan muhalif savaşçının Humus Tayr Maala'da bir rejim Şilka'sını vuruşu.

Kaynak : ISLAH HABER

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim