1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Hükûmet Olmak İstemeyenlere 'Sen Kenarda Dur' Dediler"
"Hükûmet Olmak İstemeyenlere 'Sen Kenarda Dur' Dediler"

"Hükûmet Olmak İstemeyenlere 'Sen Kenarda Dur' Dediler"

Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 Haziran'daki seçime göre AK Parti'nin oyunu ciddi oranda arttırdığını belirtti.

A+A-

Türkeş, bunun nedenlerinin, “7 Haziran'da koalisyon yapılamayışı, diğer siyasî partilerin negatif tavırları ve terörle arasına mesafe koyamayan bir siyasî partinin mecliste hak etmediği kadar büyük bir oranla temsil edilmesinin vatandaşlarda yarattığı rahatsızlık” olduğunu söyledi.

“Vatandaş, Hükûmet Olmak İstemeyenlere ‘Sen Kenarda Dur’ Dedi”

Tuğrul Türkeş, “Vatandaşlar, tekrar normal ayarlarına getirdi diyelim bu işi. Yani hükûmet olmak istemeyen partilere 'Sen şurada, kenarda dur.’ dediler. Terörle arasına mesafe koyamayan partiyi de aşağıya çektiler. Dolayısıyla da önümüzdeki 4 yılı kim götürebilir diye bakıldığında da AK Parti'ye yöneldiler.” diye konuştu.

MHP tabanındaki oyda bir farklılaşma olacağını tahmin ettiğini ve buradaki hareketliliğin de AK Parti'ye yöneldiğini aktaran Türkeş, “Ben yüzde 46'nın üstü diyordum ama yüzde 49,5'i tahmin etmiyordum.” dedi.

“Koalisyonu Vatandaş Yaptı”

7 Haziran'dan sonra gelişen koalisyon görüşmelerinde netice alınamayacağını gören vatandaşın 1 Kasım'da tek parti iktidarına yöneldiğini söyleyen Türkeş, bunun memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

Başbakan Yardımcısı Türkeş, 7 Haziran’da yapılan seçimden sonra siyasî partilerin koalisyonu becerememesi üzerine, “Koalisyonu vatandaş yapsın.” dediklerini belirterek, “Vatandaş bu mesajı görmüş. Ben onu çok memnuniyetle karşıladım. Siyasî partiler koalisyonu beceremediler ama vatandaş AK Parti'nin bünyesinde bir koalisyon yapmış oldu. Diğer partilerden buraya oy akışkanlığı sağlandı. Tabî ki sayın başbakanımızın balkon konuşmasında da beyan ettiği gibi bundan sonra herkese eşit hizmet arzı için elimizden geleni yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

AA

HABERE YORUM KAT