1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hükümet 5 Bin Korucu Kadrosu Açıyor
Hükümet 5 Bin Korucu Kadrosu Açıyor

Hükümet 5 Bin Korucu Kadrosu Açıyor

İçişleri Bakanı Altınok: Doğu ve Güneydoğu'da bulunan 22 vilayetimizde boş bulunan 5 bine yakın korucu kadrosuna ilanlarımızı başlatıyoruz.

A+A-

İçişleri Bakanı Selami Altınok, "Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun talimatlarıyla Doğu ve Güneydoğu'da bulunan 22 vilayetimizdeki koruculuk sisteminde daha etkin noktaya gelebilme adına boş bulunan 5 bine yakın korucu kadrosuna ilanlarımızı başlatıyoruz. 22 vilayetimizde 5 bine yakın yeni, daha genç kardeşimizi, emeklilik nedeniyle boşalan korucu kadrolarında istihdam edeceğiz" dedi.

Aksaray'a gelen Selami Altınok, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Aksaray Valiliğince Ağaçlı Tesisleri'nde gaziler onuruna verilen yemeğe katıldı.

Altınok, burada gazetecilerin soruları üzerine, Türkiye Cumhuriyeti devletine, milletin birlik ve beraberliğine karşı saldırıda bulunan örgütlere karşı 24 Temmuz'dan bu yana hükümetin, devletin büyük bir mücadele verdiğini söyledi.

Altınok, şunları kaydetti:

"Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun talimatlarıyla Doğu ve Güneydoğu'da bulunan 22 vilayetimizdeki koruculuk sisteminde daha etkin noktaya gelebilme adına boş bulunan 5 bine yakın korucu kadrosuna ilanlarımızı başlatıyoruz. 22 vilayetimizde 5 bine yakın yeni, daha genç kardeşimizi, emeklilik nedeniyle boşalan korucu kadrolarında istihdam edeceğiz. Bunun da müjdesini Güneydoğu'da o kadroların açılmasını sabırsızlıkla bekleyen, korucu olmayı arzu eden çok değerli kardeşlerimize müjde olarak vermek istiyorum."

HABERE YORUM KAT