1. HABERLER

  2. HABER

  3. HSYK'da Karar İçin Çoğunluk Sağlanamadı
HSYK'da Karar İçin Çoğunluk Sağlanamadı

HSYK'da Karar İçin Çoğunluk Sağlanamadı

HSYK Genel Sekreterliği ve Teftiş Kurulu Başkanlığındaki değişiklikleri görüşmek üzere toplanan HSYK Genel Kurulu'nda yeterli çoğunluk sağlanamadığı için karar alınamadı.

A+A-

Yıllık izindeki üyeler nedeniyle geçen hafta yeter sayısı bulunamadığı için toplanamayan HSYK Genel Kurulu, bugün tekrar Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın başkanlığında toplandı.

Genel Sekreterlik ve Teftiş Kurulu ile bazı idari görevlerde değişiklik gündemiyle toplanan Genel Kurul, toplantı yeter sayısı sağlanamadığı için ikinci kez karar alamadan dağıldı. 

Adalet Bakanı Bozdağ ve Müsteşar Kenan İpek'in de aralarında bulunduğu 22 üyeli Kurul'un en az 15 üyeyle toplanması gerekiyor. Ancak bugün yapılan Genel Kurul'a katılan üyesi sayısı 14'te kaldı.

Genel Kurul'un geçen haftaki toplantısına 9 üye izinli olduğu gerekçesiyle katılmamış, 5 üyenin bu hafta başında izinleri biteceği için toplantı bugüne bırakılmıştı. 

Ancak 4 üyenin biten izinlerini uzatması nedeniyle bugün yapılan Genel Kurul da karar alamadan dağıldı.

Başkanvekili Ahmet Hamsici, üyeler Nesibe Özer, Ahmet Berberoğlu, Hüseyin Sertel, Bülent Çiçekli, Resul Yıldırım, Teoman Gökçe ve Ahmet Kaya, Genel Kurul'a izinli veya raporlu oldukları için katılamadı. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT