1. HABERLER

  2. HABER

  3. HSYK İnceleme Başlattı
HSYK İnceleme Başlattı

HSYK İnceleme Başlattı

HSYK'dan savcılar ve Emniyet Müdürü Altınok için inceleme kararı çıktı.

07 Ocak 2014 Salı 12:56A+A-

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, 17 Aralık operasyonu sonrası yaşanan gelişmeleri değerlendirmek üzere toplandı. Toplantıdan savcılar ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok için inceleme kararı çıktı.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında yargıda yaşanan gerilim HSYK'nın gündeminde...

Bugün yapılan toplantıda, 17 Aralık soruşturmasını yürüten savcılar Zekeriya Öz ve 2. soruşturma talimatını veren Muammer Akkaş ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı arasında geçen karşılıklı suçlamalar mercek altındaydı.

Zekeriya Öz ve Mummer Akkaş usülsüz soruşturma yürütmekle suçlanıyor. Turan Çolakkadı ve Terörden Sorumlu Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan ise soruşturmayı engellemek ve karartmakla suçlanıyor.

Kurul, ayrıca, Mummer Akkaş tarafından çıkartılan gözaltına listesinin uygulanmadığı iddialarını değerlendirdi. 17 Aralık operasyonu sonrasında göreve getirilen İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'un soruşturmayı kararttığı iddia ediliyordu.

Kurul'dan savcılar ve Emniyet Müdürü Altınok için inceleme kararı çıktı.

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRÜ ALTINOK: HERŞEY DE HAYIR VARDIR. BİLGİM YOK

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'a Beylikdüzü'nde katıldığı programdan ayrıılrken HSYK'nın inceleme kararı soruldu. Altınok, "Her şey de hayır vardır. Bilgim yok" yanıtını verdi.

HABERE YORUM KAT