"HRW İşgalcinin Haksızlıklarını Savunuyor"

25.12.2012 13:39
HRW İşgalcinin Haksızlıklarını Savunuyor
İnsan Hakları İzleme Komitesi'nin raporunu eleştiren Ebu Mücahid, komitenin İsrail'in haksız politikalarını savunduğunu öne sürdü.

Filistin'deki Direniş Komiteleri sözcüsü Muhammed El-Bureym Ebu Mucahid, kısa adı HRW olan İnsan Hakları İzleme Komitesi (Human Rights Watch) adlı uluslararası kuruluşun Filistin direnişinin roketleri hakkındaki raporunun açıkça siyonist işgalden yana bir tavır sergilediğini dile getirdi. Ebu Mucahid, konuyla ilgili olarak bugün (25 Aralık Salı) yaptığı açıklamada raporun, söz konusu kuruluşun işgal güçlerinin sabırlı Filistin halkına sürekli saldırmakta olan işgalciyi destekleyen tutumunda aynı zamanda cellat ile kurbanı bir tuttuğuna dikkat çekti.

Ebu Mücahid, Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan açıklamasında Filistin halkının meşru mücadelesi hakkında savaş hukukunun ihlalinden söz edilmesinin kasıtlı bir şekilde zihin bulandırma ve yanıltma oyunu olduğuna dikkat çekerek, "Halkımız vatanını ve toprağını geri almak için mücadele etmektedir" dedi.

Direniş Komiteleri sözcüsü açıklamasında Filistin direnişinin kullandığı füzelerin, kendilerine siyonist işgal güçleri tarafından gelen ölümü savma amacı taşıdığını hatırlatarak işgal güçlerinin saldırılarının,  evlerinde ve caddelerde güven içinde yaşamak isteyen kadınları ve çocukları hedef alarak bedenlerini parçalara ayırdığını vurguladı.

Açıklamada HRW'nin raporunda Filistinlilerin roketleri konusunda siyonist işgalcilerin verdiği bilgilere dayanılması ve Filistinlilerin bu füzelere, işgalcilerin saldırıları karşısında ihtiyaç duymalarının gözardı edilmesi suretiyle tamamen taraflı bir tutum sergilendiği ifade edildi. 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim