1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hollanda'da Mısır Protestosu
Hollandada Mısır Protestosu

Hollanda'da Mısır Protestosu

Hollanda'da darbeci Mısır ordusu protesto edildi.

A+A-

Nahda ve Rabiyatü’l-Adeviye meydanlarında, Mısır’ın meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin darbe ile devrilmesini barışçıl bir şekilde protesto eden insanlara yapılan katliama karşı Kuzey Hollanda Milli Görüş ve Hollanda Islam Federasyonu tarafından Hollanda’ nın Lahey kentinin Malieveld meydanında protesto mitingi düzenlendi.

Mitinge katılan insanlar katliam karşısında sessiz kalmadı ve Hollanda kamuoyuna sesini duyurdu. Dualar ve Kuran okundu, tekbirler getirildi ve “Asker out, Demokrasi in” , “Katil Sisi” , “Mücahit Mursi”,  “Mısır’a özgürlük, Mursi’ ye özgürlük” , “ Kahrolsun Sisi”, “Ihvana selam direnişe devam” şeklinde sloganlar atıldı. Yapılan konuşmalarda Avrupa Birliği ve Hollanda hükümeti darbeye karşi açikça tavır almaya ve zulme karsı durmaya çağrıldı ve müslümanlar hakkı savunmayı ve ümmet bilinciyle hareket etmeye çagrıldı.

Malieveld’deki protesto mitinginden sonra Mısır büyükelelçiliği  önüne protesto mitingine katılan insanları temsilen bir heyet tarafınca siyah çelenk bırakıldı.

hollanda_misir_protesto-(2).jpg

,hollanda_misir_protesto-(3).jpg

hollanda_misir_protesto-(4).jpg

hollanda_misir_protesto.jpg

HABERE YORUM KAT