1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hollanda'da Koruyucu Aile Zulmüne Protesto
Hollandada Koruyucu Aile Zulmüne Protesto

Hollanda'da Koruyucu Aile Zulmüne Protesto

Rotterdam’da düzenlenen protesto gösterisine katılan aileler, çocuklarını istedi.

A+A-

Hollanda’da düzenlenen protesto gösterisine katılan bazı aileler, koruyucu ailelere verilen çocuklarının geri verilmesini istedi. Rotterdam kentinde, ebeveynlerinden alınarak koruyucu ailelere verilen çocukların durumuna dikkati çekmek için protesto gösterisi yapıldı.

Yabancı nüfusun yoğun olduğu kentteki gösteriye katılan yaklaşık 1500 kişi, çocukların ailelerine geri verilmesini istedi. Kendilerine “Barış Güvercinleri” adını veren gönüllü genç bir grubun organize ettiği gösteriye, çocukları ellerinden alınan Türklerin yanı sıra Hollandalı ve Faslı aileler katıldı.

Zaman zaman duygusal anlar yaşayan ailelere, aşırı sağcı Geert Wilders’ın (PVV) liderliğini yaptığı Özgürlük Partisinden (PVV) ayrıldıktan sonra Müslüman olduğunu açıklayan Lahey Belediye Meclis üyesi Arnoud van Doorn da destek verdi.

Kendisinin de koruyucu aile olduğunu ve Gençlik Koruma Bürosu kanalıyla ailelerinden alınan çocuklara baktığını belirten Arnoud van Doorn, sorunu iyi bildiğini, bu yüzden tüm mağdurlara destek verdiğini söyledi.

“Sizi desteklemek için buraya geldim” diyen Van Doorn, siyaset mekanizmasını da harekete geçirerek Gençlik Koruma Bürosu’yla ilgili bir araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Ailelere mücadelelerini bırakmamaları çağrısında bulunan Van Doorn, Gençlik Koruma Bürosu’nun varsa hatalarının tespit edilmesi gerektiğini belirtti.

HABERE YORUM KAT