Hizbullah'ın Lübnan'daki Mevzileri Vuruldu

29.05.2013 19:54
Hizbullahın Lübnandaki Mevzileri Vuruldu
Özgür Suriye Ordusu, Lübnan topraklarındaki Harmel bölgesinde bulunan Hizbullah mevzilerinin Grad füzeleriyle vurduğu bildirildi.

Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı Tevhid Tugayı'nın Tugayın komutanı Albay Abdulcebbar Adki, Hizbullah milislerinin Suriye topraklarını terk etmemesi halinde savaşı Lübnan topraklarına taşıyacaklarını ve Suriye'deki Şii köylerinde bulunan Hizbullah milislerini ağır silahlarla vuracağını söyledi.

Tevhid Tugayı ile Kalamun ve Kusayr birliklerinin, Humus çevresindeki Hizbullah militanlarının bulunduğu noktaları füzelerle vurduğunu belirtilen Albay Akdi, Lübnan'ın güneyinde Hizbullah'a ait tüm askeri bölgeleri de Grad füzeleriyle vuracakları tehdidinde bulundu.

Akdi, son günlerde Hizbullah destekli rejim güçleriyle muhalifler arasında şiddetli çatışmalara sahne olan Humus'un Kusayr ilçesinde Hizbullah'a geçit vermeyeceklerini de vurguladı.

Kusayr'a bin kişilik öncü grubun geldiğini ve yakında on bine yakın silahlı grubun daha geleceğini aktaran Akdi, Lübnan hükümetinden ve halkından Hizbullah'ı kınamalarını ve desteklerini çekmelerini istedi.

Lübnan'ın kuzeyinde yer alan Harmel bölgesine sabahtan bu yana 9 Grad füzesinin düştüğü ifade ediliyor.

AA

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim