Hizbullah Tutsakları da Mısır Zindanlarından Kaçtı

03.02.2011 23:34
Hizbullah Tutsakları da Mısır Zindanlarından Kaçtı
Abna haber ajansının bildirdiğine göre Hizbullah ile işbirliği içersinde casusluk yürüttüğü ithamıyla Mısır rejimin zindanlarında yatan Muhammed Yusuf Ahmed Mansur (Sami Şehab) diğer mahkûmlarla birlikte hapisten kaçtı ve şu anda Lübnan yolunda.

Siyonist medya kaynakları bu hadiseyi kınayarak Hizbullah'a bağlı bir komando biriminin Hizbullah ve Hamas üyelerini Mısır zindanlarından kaçırdığını iddia etti. Fakat Hizbullah'a yakın bir kaynak Kuveyt gazetesi Rey el Âlem'e yaptıkları açıklamada bu iddiayı reddederek Şehab'ın Vadi en Netrun zindanından kendi kendisine ve beraberinde diğer mahkûmlar olduğu halde kaçtıklarını belirtti.

Aynı şekilde Mısır rejimi tarafından Hizbullah ile işbirliği yapmakla suçlanan bazı Mısırlı müslümanların da Mısır halkı tarafından zindanlardan kaçırıldıkları belirtiliyor.

Mübarek rejimi tıpkı diğer diktatörlükler gibi Hizbullah'ın devrimci ve anti Siyonist tefekkürünün bölgedeki yaygınlaşmasından ciddi endişe duyuyor, İslamcı gençleri İsrailli patronlarının emriyle zindanlara doldurup işkenceden geçiriyordu.

İSRA HABER

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim