1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Hizbullah Destekli Esed Güçlerine Darbe
Hizbullah Destekli Esed Güçlerine Darbe

Hizbullah Destekli Esed Güçlerine Darbe

ÖSO, Halep'in Sıfeyra beldesine bağlı Tel Aran köyüne girmeye çalışan Hizbullah desteğindeki rejim güçlerine darbe vurdu; 30 asker öldürüldü.

A+A-

Özgür Suriye Ordusu'na bağlı birliklerin, Halep'in Sıfeyra beldesine bağlı Tel Aran köyüne girmeye çalışan Hizbullah desteğindeki rejim güçlerini hedef alan saldırısında 30 kişinin öldürüldüğü bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) tarafından yapılan açıklamada, ÖSO'nun, Tel Aran köyüne girmeye çalışan Hizbullah desteğindeki rejim güçlerine düzenlediği saldırıda 30 askeri etkisiz hale getirdiği, saldırıda çok sayıda askerin de yaralandığı belirtildi.

Halep'teki 80. Tugay çevresinde şiddetli çatışmaların meydana geldiği ve ÖSO'nun rejime ait bir tankı imha ettiği kaydedilen açıklamada, Halep uluslararası havaalanı ile Neyra askeri hava üssü çevresinde de Suriye askerleri ile muhalif gruplar arasında çatışmalar çıktığı aktarıldı.

Açıklamada, Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının Tel Aran köyü ile havaalanı çevresini bombaladığı, rejime bağlı güçlerin Halep'te muhaliflerin denetimindeki bölgelere havan topu ve roketlerle saldırdığı belirtildi.

BÜYÜK BİR CEPHANE ELE GEÇİRİLDİ

Öte yandan Humus-Mahin bölgesinde rejime ait silah depoları direnişçilerin yoğun mücadelesi sonrasında ele geçirildi. Cephanenin görüntüleri paylaşım sitelerinde yayınlandı.

***

Dera'da ise Baas güçlerinin hava bombardımanında Muhammed Hamza ile oğlu Abdulaziz feci bir şekilde can verdi. (+18)

İKİ CAMİYİ BOMBALADILAR!

Ayrıca biri Muaddamiye'de olmak üzere iki caminin Esed uçaklarınca hedef alındığı ve bir camide can kayıplarının yaşandığı belirtildi.

 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum