HizbulEsed Lideri Nasrallah: Suriye'de Çok Sayıda Kaybımız Var

20.05.2016 22:46
HizbulEsed Lideri Nasrallah: Suriye'de Çok Sayıda Kaybımız Var
HizbulEsed’in Genel Sekreteri Nasrallah, "Suriye'de çok sayıda kaybımız var. Bunlar arasında üst düzey yöneticiler de var." dedi.

HizbulEsed Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Suriye'de aralarında yöneticilerin de bulunduğu kayıplarının çok olduğunu ancak müdaheleye devam edeceklerini söyledi.

Nasrallah, Lübnan'ın başkenti Beyrut'un Dahiye bölgesinde geçen hafta Suriye'de ödürülen örgütün askeri kanadının sorumlusu Mustafa Bedreddin'i anma töreninde canlı bağlantı ile katılımcılara seslendi.

Konuşmasında Örgütün Suriye'deki kayıplarına değinen Nasrallah, "Suriye'de çok sayıda kaybımız var. Bunlar arasında üst düzey yöneticiler de var." dedi.

Nasrallah, "Suriye'de kalmaya devam edeceğiz ve daha fazla komutanımız oraya gitmeye de devam edecek. Bu savaşı sonlandıracağız." ifadesini kullandı.

Nasrallah, yakın zamanda hayatını kaybeden örgütün askeri kanadın sorumlusu Bedreddin'in ölüm nedeni hakkında İsrail'in kendilerini "doğruladığını" ancak Arapların kendilerini "kışkırttığını" söyledi.

Nasrallah, Bedreddin'in Suriye'deki operasyonları ilk aşamalarda Beyrut'tan yönettiğini ve çalışmaları sonucunda Suriye rejiminin ve müttefiklerinin yenilmesini engellediğini belirtti.

Suriye'de Esed’in hamiliğini üstlenen HizbulEsed, aralarında kurucu liderleri ve üst düzey komutanlarının da bulunduğu binden fazla üyesini bu ülkede kaybetti.

 • Yorumlar 5
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim