1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Hıristiyanlık’tan Esad’a Karşı Cihada!
Hıristiyanlık’tan Esad’a Karşı Cihada!

Hıristiyanlık’tan Esad’a Karşı Cihada!

İngiltere’de beş yıl önce İslam’a giren bir genç Suriye’de savaşı seçti. Esad güçlerine karşı savaşan gencin Hıristiyan annesi de oğlunun nerede olduğunu ve ne yaptığını biliyor.

A+A-

Daily Telegraph gazetesinin dünkü haberine göre, İngiltere’nin başkenti Londra’nın doğusunda yaşayan ve İslam’a girmiş İngiliz bir genç Halep Şehri’nde Suriye rejimi güçlerine karşı savaşa katıldı.

Gazete haberi şöyle verdi: ‘Gerçek adını vermek istemeyen ve kendisini Ebu Yakup adıyla tanıtan İngiliz cihatçı Tanzanya’da doğdu. Çocukluğunda İngiltere’ye geldi. Beş yıl önce İslam’a girdi ve birkaç ay önce Suriye’nin ikinci büyük kenti Halep’i kontrol altına almak için savaşan İslami bir gruba katıldı.’

İngiliz gazetesi Ebu Yakub’u Salahaddin mahallesinde bir meydan hastanesinde bulduğuna işaret etti.

Ardından şöyle ekledi: ‘Ebu Yakup’un yanında bacağından hafif yaralanmış Iraklı arkadaşı Hasan vardı. İkisi de, Halep’teki en büyük İslami grup olarak nitelendirdiği ve 500 savaşçısının bulunduğunu belirttiği Ahraru’ş Şam grubunda savaşıyorlardı.’
Ebu Yakup’un annesinin Hıristiyan olduğunu, oğlunun şu an nerede bulunduğunu ve ne yaptığını bildiğini de vurgulayan gazete haberini ‘İngiliz cihatçı insanlara yardım etmek için Suriye’ye dört ay önce ulaştı. O da diğer arkadaşları gibi orada ölüp cennetin tadını almak istiyor’ ifadeleriyle sonlandırdı.

Ahmet Yılmaz/Timeturk

HABERE YORUM KAT