1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. HİNDİSTAN

  4. Hindistan'da İki Müslüman Alim Linç Edildi
Hindistan'da İki Müslüman Alim Linç Edildi

Hindistan'da İki Müslüman Alim Linç Edildi

​​​​​​​Hindistan'ın Carhand eyaletinde iki Müslüman alim Hindu grup tarafından linç edildi.

12 Haziran 2018 Salı 21:18A+A-

Hindistan'ın Ranchi şehrinde iki Müslüman alim, teravih namazının ardından evlerine dönerken Hindu bir grup tarafından linç edildi. 20-25 kişiden oluşan grup kardeş olan iki müslümana sözlü tacizde bulunarak Hindu inancındaki tanrıları öven ifadeler sarf etmelerini istedi. İki müslüman bunu reddettikten sonra grup tarafından saldırıya uğradı.

İnsan hakları avukatı Shadab Ansari konuya dair bazı bilgiler paylaştı. Buna göre teravih namazının ardından evlerine dönmekte olan iki Müslüman Mevlana İmran ve Mevlana Ezherul İslam, Hindu bir grup tarafından kıskaca alındı. İki din adamından Hindu inancındaki bir tanrıyı öven "Jai Shri Ram" ifadesini söylemelerini isteyen grup, reddedilmelerinin ardından saldırıya geçti. Ansari'ye göre İmran bölgeden kaçmayı başarırken Ezherul İslam linç edilerek ağır şekilde yaralandı.

Ranchi şehrinin yer aldığı Carhand eyaleti, Hindular ve Müslümanlar arasında bu tür olaylara sıklıkla sahne oluyor. Hindular tarafından saldırıya uğrayan birçok Müslüman daha önce evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT

5 Yorum