1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. PAKİSTAN

  4. Hindistan ve Pakistan'daki Şiddetli Yağışlar Can Aldı
Hindistan ve Pakistan'daki Şiddetli Yağışlar Can Aldı

Hindistan ve Pakistan'daki Şiddetli Yağışlar Can Aldı

Hindistan ve Pakistan'da etkili olan şiddetli yağışların neden olduğu sel ve heyelanlarda yaklaşık 70 kişinin öldüğünü bildirildi.

A+A-

Hindistan ve Pakistan'da üç gündür etkili olan şiddetli yağışların neden olduğu sel ve heyelanlarda yaklaşık 70 kişinin öldüğünü bildirildi. 

Yetkililer,  Hindistan kontrolündeki Cammu Keşmir'de yolcu otobüsünün sel sularına kapılarak sürüklenmesi sonucu en az 35 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Novşera bölgesinde meydana gelen kazada altı kişi yaralı olarak kurtarılırken yaklaşık 30 kişi kayboldu. Düğünden dönenleri taşıyan otobüste yaklaşık 70 kişi olduğu sanılıyor. Kaybolan yolcuların bulunması için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 

Pakistan'da şiddetli yağış 33 kişinin ölümüne neden oldu 

 Pakistan'ın kuzeydoğusunda ve Keşmir'in Pakistan kontrolündeki Azad Keşmir bölgesinde de etkili olan şiddetli yağış, 33 kişinin yaşamını yitirmesine yol açtı. 

Yetkililer, Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da sağanak yağışın neden olduğu heyelanda evleri çöken aynı aileden altı kişinin öldüğünü söyledi. 

Meteoroloji Müdürlüğü, şiddetli yağışın pazar gününe kadar devam edeceği ve Pencap'taki nehirlerde taşkınlara yol açabileceği uyarısında bulundu.  

HABERE YORUM KAT