1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hilal Kaplan’a Çirkin Saldırı
Hilal Kaplan’a Çirkin Saldırı

Hilal Kaplan’a Çirkin Saldırı

Yeni Şafak gazetesi yazarı Hilal Kaplan, kilisede çekilen bir fotoğrafı üzerinden bazı haber siteleri tarafından hedef gösterildi.

A+A-

Yeni Şafak gazetesi yazarı Hilal Kaplan, kilisede çekilen bir fotoğrafı üzerinden bazı haber siteleri tarafından hedef gösterildi. Fotoğrafın sosyal medyada paylaşılması sonrasında bazı internet haber siteleri Hilal Kaplan’a çirkince saldırarak yazarı hedef alan yayınlara yer verdi.

Kilisede çekildiği fotoğrafa ilişkin olarak hakkında yapılan haberlerle ilgili Stargazete.com’a konuşan Hilal Kaplan, ‘Biz bu taktiği 28 Şubat’tan çok iyi biliyoruz’ dedi.

Bir insanın fikri açıdan çürütülemediğinde şahsiyetine saldırmanın en kolay yol olduğunu belirten Hilal Kaplan, bu taktiğin Müslüman ahlakıyla çok uyuşmayan bir şey olduğunu belirtti. Kaplan açıklamasında, “Biz bu taktiği 28 Şubat’tan çok iyi biliyoruz. Salih Mirzabeyoğlu’na yapılanlardan tutun da Ahmet Kaya’ya yapılanlara kadar. Böyle bir çizgi var ve ne yazık ki” ifadelerini kullandı.

Bir Müslüman olarak incindiğini söyleyen Hilal Kaplan, iftira dolu bu haberlerin Müslümanların neye tekabül ettiğine zarar verdiğini söyledi. Kaplan konuyla ilgili açıklamasında, “Müslüman temsili olan, böyle olduğunu iddia eden bir yayından saldırı oluyor. Ne yazık ki beni bir Müslüman olarak en başta bu endişelendiriyor. Şahsiyetime yapılanları bir kenara koyarak söylüyorum. Müslüman temsili olduğunu iddia eden bir yayının böyle bir üslupla, bu iftira dolu haberlerle ortaya çıkması bir kere en başta Müslümanların neye tekabül ettiğine zarar veren bir şey” diye konuştu.

TWITTER’DAN DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

CNN Türk’te katıldığı programda zorunlu din dersi uygulamasına karşı olduğunu açıklayan Yeni Şafak yazarı Hilal Kaplan’ın kilisede çekilen fotoğrafı üzerinden hedef gösterilmesi sonrasında, Kaplan twitter hesabından da açıklamalar yaptı. Hakkındaki haberlere yanıt veren Hilal Kaplan, "Yurtdışındayken 1 grupla beraber kiliseye de gitmiştik. Mescide yokluğundan kilisede namaz kılmışlığım var ama mum yakmışlığım yok. Bu iftirayı yayanlar kadar inanıp suizan edenler de hesap verecektir. Müslüman ahlâkına bu müfterileri örnek olarak görmeyin lütfen" dedi.(Star)  

HABERE YORUM KAT

19 Yorum