1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hıdır Adnan Yeniden Serbest Bırakıldı
Hıdır Adnan Yeniden Serbest Bırakıldı

Hıdır Adnan Yeniden Serbest Bırakıldı

İsrail cezaevinde "idarî tutuklu" olarak bulunan ve önceki gün serbest bırakılan Hıdır Adnan, Mescid-i Aksa'da gözaltına alındıktan birkaç saat sonra yeniden serbest bırakıldı.

A+A-

Filistin Esirler Cemiyeti'nden yapılan yazılı açıklamada, önceki gün serbest bırakılan ve dün “Kadir Gecesi” münasebetiyle Mescid-i Aksa'da teravih namazı kılmak istediği sırada yeniden gözaltına alınan Adnan'ın birkaç saat sonra serbest bırakıldığı belirtildi.

İşgal Devleti İsrail Polis Sözcüsü Luba Samri, Adnan'ın “izin belgesi olmadan Kudüs'e girmesi” nedeniyle gözaltına alındığını ve sorgusunun ardından serbest bırakılacağını belirtmişti. Samri, İsrail polisinin, Adnan'ın Kudüs'e girişini "çok tehlikeli" gördüğünü kaydetmişti.

Adnan, idarî tutuklamaları protesto için girdiği 55 günlük açlık grevinin ardından önceki gün sabah saatlerinde serbest bırakılmıştı.

İsrail yönetimince defalarca tutuklanan İslâmî Cihad Hareketi'nin önde gelen isimlerinden Adnan, son olarak 8 Temmuz 2014'te Cenin kentindeki bir güvenlik noktasında gözaltına alınmıştı. Adnan, idarî tutukluluk kararının uzatılmasını protesto için 5 Mayıs 2015'te açlık grevine başlamıştı. Adnan, geçen ayın sonlarında İsrail hapishaneler idaresiyle yaptığı “Ramazan Bayramı öncesinde serbest bırakılmasını garantileyen anlaşma”nın ardından 55 gün sürdürdüğü açlık grevini sona erdirmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT