“Herkesten Daha Çok İsrail’e Yardım Ettim”

01.12.2011 11:43
“Herkesten Daha Çok İsrail’e Yardım Ettim”
“İsrail bizim en önemli müttefikimizdir.” diyen ABD Başkanı Obama, Siyonist rejimin güvenliğinin önemine dikkat çekti.

Dün gece Amerika’da Siyonistlerle bir araya gelen Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, önceki ABD başkanlarından daha fazla Siyonist rejime destek verdiğini söyledi. 

Kendileri için işgal rejiminin güvenliğinin önemli olduğuna dikkat çeken Obama “İsrail bizim en önemli müttefikimizdir. Benim dönemimde Amerikan idaresi İsrail için çok şeyler yaptı. Bu benim şahsi görüşüm değildir. İsrailli yetkililer de bu gerçeği ifade ediyorlar” dedi.

Obama sözlerini şöyle sürdürdü: “İstihbarat alanında İsrail ile ilişkilerimiz çok güçlü. Tel Aviv’e füzeler düşmesin diye Demir Kubbe sisteminin kurulmasına katkı sağladığımız gibi, İsrail’in güvenliğine halel getirecek çözümlere şiddetle karşı çıktık. Bu konudaki desteğimi BM kürsüsünde de ifade ettim.”

Obama’nın Amerika’da iş başına gelmesiyle İsrail ve bölgedeki mazlum halklara yönelik ABD politikasında bir değişiklik olacağını düşünen ve bunu seslendiren çevreler, şu ana kadar onun da diğer Amerikalı liderlerden farksız olduğunu görünce hayal kırıklığı yaşadılar.

Etiketler: , , ,
 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim