1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. "Herkes Haddini, Hududunu Bilecek ve Vazifesini Yapacak"
"Herkes Haddini, Hududunu Bilecek ve Vazifesini Yapacak"

"Herkes Haddini, Hududunu Bilecek ve Vazifesini Yapacak"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gazeteciler Dündar ve Gül'ün duruşmasını izleyen konsoloslara tepkisini "Herkes görevinin sınırını bilecek, haddini, hududunu bilecek ve vazifesini yapacak" sözleriyle dile getirdi.

A+A-

Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün yargılandığı davanın duruşmasını izlemeye giden konsoloslara tepkisini sürdürdü. Bozdağ şu ifadeleri kullandı:

"Konsoloslar, konsolosların görev ve yetki alanı konsolosluk binalarının üzerine konulan mülkiyet toprak parcasıyla sınırlı... Onun dışındaki bir alanda yetki ve görevi yoktur. Herkes görevinin sınırını bilecek, haddini, hududunu bilecek ve vazifesini yapacak. Bu bireysel değil toplu hareket. Birden fazla ülkenin başkonslosluğunun böyle bir desteğe gitmesi manidardır.. Umarız bundan sonra böyle bir şeyde bulunmazlar, bulundukları takdirde Türkiye'nin tavrı farklı olur."

"Alevilerle ilgili çalışma son aşamada"

"Alevilerle ilgili çalışma devam ediyor, bittiğinde açıklayacağız. Adalet Bakanlığı'nda bir komisyon detaylı bir çalışma yürütüyor, son aşamaya gelindi, henüz tamamlanmadı... Son aşamaya gelindi..."

Terör ve terörün tanımı

"Ceza kanunu ve CMK ile ilgili bakanlıkta yürüyen bir çalışma var, orada da komisyon bir noktaya geldi, özellikle ceza yargılamasında alternatif yolların kapsamını genişleten, çözüm yollarının kapsamını genişleten ve etkin yargılamayı sağlayacak konulara ilişkin çalışmalar var, onlar bir noktaya geldi, önümüzdeki ay muhtemelen gündeme gelir."

Kaynak: Al Jazeera

HABERE YORUM KAT