1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Heniyye'nin Kabinesine Güvenoyu
Heniyyenin Kabinesine Güvenoyu

Heniyye'nin Kabinesine Güvenoyu

Filistin Parlamentosu Heniyye hükümetindeki değişikliğe güvenoyu verdi.

A+A-

Filistin Parlamentosu bu sabah (2 Eylül Pazar) İsmail Heniyye başkanlığındaki hükümetin yedi hizmet bakanlığında yapılan değişikliğe güvenoyu verdi.

Gazze'deki Filistin Parlamentosu binasında yapılan oturuma Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr başkanlık etti. Bahr, kabinedeki değişikliğin hükümete yeni kan getireceğini ve değişikliğin Filistin halkının beklentilerini yerine getirmesini ümit ettiğini söyledi.

Heniyye'nin kabinede yaptığı değişikliğe göre, Ziyad Ez-Zaza Maliye Bakanı, Müfid El-Mahlalati Sağlık Bakanı, Yusuf El-Ğariz Çalışma Bakanı, İsmail Rıdvan Vakıflar Bakanı, Dr. Mazin Heniyye Adalet Bakanı, Dr. Muhammed El-Fera Yerel Yönetimler Bakanı ve Dr. Ali Et-Tarşavi Ziraat Bakanı olarak görevlendirildi.

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, kabinede yapılan değişikliğin doğal bir değişim olduğunu ve altı yılın değişiklik için normal bir süre olduğunu söyledi. Heniyye, abluka şartlarına rağmen bakanların bu dönemde görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiklerini belirtti.

Yönetimin büyük ve yorucu bir deneyim olduğuna değinen Heniyye, kabineye giren yeni bakanların da görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için çalışacaklarına inandığını söyledi.

FEM 

HABERE YORUM KAT