Heniyye: Yermük'te Akan Kanı Durdurun

04.04.2015 11:52
Heniyye: Yermük'te Akan Kanı Durdurun
smail Heniyye, Suriye’nin başkenti Şam yakınlarında bulunan ve Filistinli mültecilerin kaldığı Yermük mülteci kampındaki kanın durdurulmasını istedi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, Suriye’nin başkenti Şam yakınlarında bulunan ve Filistinli mültecilerin kaldığı Yermük mülteci kampındaki kanın durdurulmasını istedi.

Dün yaptığı açıklamada, Yermük’teki gelişmeleri dikkat ve endişeyle takip ettiklerini belirten Heniyye, ilgili taraflara kamptaki kanı durdurmalarını, kampın daha önce olduğu gibi şimdi de tarafsız kalmasına karışmamalarını ve Filistin halkını çatışmaların içine çekmemelerini istedi.

IŞİD’in iki gün önce kampa girip çoğu bölgeyi ele geçirmesinin ardından buradaki mazlum ve mahsur insanlara zulmetmesi, birçok yerde şiddetli çatışmaların çıkmasına neden oldu.

Aylardır kuşatma altında bulunan; gıda, su, elektrik, yakıt ve ilaç gibi temel gereksinimlerden mahrum olan ve bundan dolayı her gün kurban veren Filistinli mültecilerin yaşadıkları sıkıntıların kampın çoğunun IŞİD militanlarının eline geçmesiyle daha da arttığı belirtiliyor.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim