1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Heniyye: "Medya Alanında da Kazandık"
Heniyye: Medya Alanında da Kazandık

Heniyye: "Medya Alanında da Kazandık"

İsmail Heniyye, İsrail'e karşı Filistinli medya organizasyonlarının başarılı çalıştığını söyledi.

A+A-

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Siyonist işgal ordusunun Gazze Şeridi'ne açtığı son savaşta Filistin halkının işgalciye karşı askeri ve sivil alanda olduğu kadar medya alanında da zafer kazandığını söyledi.

Filistin Hükümeti Enformasyon Dairesi'nin dün akşam (26 Kasım Pazartesi) şehit ve gazi aileleri onuruna Gazze'de düzenlediği törende konuşan Heniyye, medya alanında kazanılan zaferin askeri ve siyasi alanda elde edilen zaferden daha önemsiz olmadığını ifade etti.

"Siccil Taşı" Savaşı sırasında Filistin direnişinin işgal ordusunu yenmesi gibi Filistin medyasının da Siyonist işgal medyasını yendiğine dikkat çeken Heniyye, Filistin medyasının Filistin halkının çektiği sıkıntıları kamuoyuna aktarma gücüne işaret etti. Heniyye, Gazze Şeridi'nden onlarca Siyonist haber sitesine ve işgal televizyonunun yayınlarına girilerek Siyonist topluma mesaj verildiğini hatırlattı.

Medyanın başarısının iç cephenin güçlü olması için gerekli olduğunu ifade eden Heniyye, gazetecilere seslenerek, "Sizler feda eylemcilerisiniz. Uçak sesleri ve yoğun bombardıman altında gerçekleri aktarmak için çalıştınız" dedi.

Törende konuşan Gazeteciler Forumu Başkanı ve Kudüs Televizyonu Müdürü Imad El-Ifranci, Siyonist işgal güçlerinin gazetecileri hedef alan cinayetlerini kınadı ve uluslararası basın örgütlerini Gazze'yi ziyaret etmeye çağırdı.

HABERE YORUM KAT