1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Heniyye: “İşgal Rejimi Hedeflerine Ulaşamayacak!”
Heniyye: “İşgal Rejimi Hedeflerine Ulaşamayacak!”

Heniyye: “İşgal Rejimi Hedeflerine Ulaşamayacak!”

Direniş güçleriyle iftihar ettiklerini belirten Heniyye, “Direniş var oldukça işgal rejimi asla hedeflerine ulaşamayacak.” diye konuştu.

A+A-

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkan Yardımcısı ve Filistin eski Başbakanı İsmail Heniyye, Filistin direnişi var olduğu müddetçe işgal rejiminin Gazze’de amacına asla ulaşamayacağını söyledi.

Lüban’da düzenlenen Uluslararası Filistin Halkıyla Dayanışma Buluşmasına Gazze’den telekonferans yöntemiyle katılan Hamas lideri Heniyye, son Gazze savaşının ardından Siyonist ulusal güvenlik doktrininin yerle bir olduğunu buna mukabil Filistin davasının itibar kazandığını ifade etti.

Heniyye, işgalin son bulması için direnişin tek adres ve tek alternatif olduğunu belirterek, bazı çevrelerin Gazze'nin imarını geciktirerek Filistin halkını Gazze zaferini yaşamaktan mahrum etmek istediğini ifade etti.

Gazze savaşının ortaya koyduğu diğer bir gerçeğe daha dikkat çeken Heniyye, savaş meydanında bütün askeri grupların birlik gösterdiklerini, vahdet içinde hareket ettiklerini, koordineli çalıştıklarını, bunu da açık ve net bir şekilde ortaya koyduklarını belirterek, başta Kassam Tugayları ile Kudüs Müfrezeleri olmak üzere bütün direniş güçleriyle iftihar ettiğini söyledi.

Gazze’de on binlerce evin halen yıkık ve enkaz halinde olduğunu hatırlatan Heniyye, Müslümanlardan kuşatmayı sonlandırıp yeniden imarı başlatmalarını istedi.

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT