1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Heniyye: "Arap Baharı İsrail'e Kış Olacak!"
Heniyye: Arap Baharı İsraile Kış Olacak!

Heniyye: "Arap Baharı İsrail'e Kış Olacak!"

Mısır’da İhvan'ın Genel Mürşidi ile görüşen Heniyye, Arap Baharının işgal yönetiminin kışı olacağını söyledi.

27 Aralık 2011 Salı 12:31A+A-

Başbakan Heniyye, Müslüman Kardeşler Genel Mürşidi Muhammed Bedi' ile görüştü.

Başbakan İsmail Heniyye, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın, bölgede kanser saçan gayri meşru işgal rejimine karşı Filistin için olduğu kadar Mısır’ın güvenliği, izzet ve şerefi için de ilk savunma hattı olduğunu belirtti.

Mısır’da bulunan Başbakan Heniyye, Müslüman Kardeşler Cemaati Genel Mürşidi Muhammed Bedi’ ile gerçekleştirdiği görüşmeden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada işgal yönetimine seslenerek “Zamanın değiştiğini söylüyoruz. Zaman öyle değişti ki artık halk ipleri eline aldı ve kendisinin istediği tablonun oluşması için Tahrir meydanına hareket ediyor. Düşmanın komşu olmadığını, zamanın artık çok değiştiğini ve Filistin toprakları içinde işgale yer olmadığını haykırmak için meydana iniyor. Arap Baharı, işgalci için kış olacak. Siyonist proje ve rüya yok olmak üzeredir” dedi.

Heniyye, izzet ve şeref yolunda mesafe kat eden Hamas’ın Mısır’daki ana hareketin bir devamı, Hamas kurucusu şehit Şeyh Ahmed Yasin’in de Müslüman Kardeşler kurucusu şehid İmam Hasan El-Benna’nın oluşturduğu cihad halkasından olduğunu belirterek şunları söyledi:

Müslüman Kardeşlerin ana merkezinde şunu ifade etmek istiyoruz. Ey şerefli insanlar! Biz sizden, siz de bizdensiniz. Sizler hayat damarısınız. Biz de bölgedeki kansere karşı Filistin için olduğu kadar sizler için de ilk savunma hattıyız.

 

HABERE YORUM KAT