1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Heniye: “Zafer Yıllar Boyu Süren Çabanın Neticesi”
Heniye: “Zafer Yıllar Boyu Süren Çabanın Neticesi”

Heniye: “Zafer Yıllar Boyu Süren Çabanın Neticesi”

Heniyye, "Zafer, yıllar boyu süren bir çabanın neticesidir" dedi.

A+A-

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, "Zafer, sadece Gazze'nin değil, Kudüs, Mescid-i Aksa ve bütün Filistin topraklarının özgürleştirilmesini hedefleyen, yıllar boyu süren büyük bir çabanın neticesidir" dedi.

"DİRENİŞİN ZAFERİ"

Gazzeliler de, İsrail ile Filistin arasındaki kalıcı ateşkesi, "direnişin zaferi" olarak değerlendiriyor.

Filistinliler, İsrail'in Gazze’ye kara, hava ve denizden düzenlediği saldırıların 51. gününde imzalanan ateşkesin sevincini yaşıyor. Ateşkesin şartlarına bağlı kalınmasını talep eden Filistinliler, Gazze'ye uygulanan ablukanın bir an önce kalkmasını talep ediyor.

Ateşkesten duyduğu memnuniyeti dile getiren Filistinli Emir El-Aşi, "Ateşkes, İsrail'in saldırıları kaşısında 51 gün boyunca dik duruş sergileyen Filistin halkı ve direnişinin zaferidir. Filistin direnişi, halkını korumadaki kalkan görevini başarıyla yerine getirdi ayrıca düşman İsrail'e büyük zarar verdi" dedi.

"DİRENİŞ GRUPLARININ MÜCADELESİ"

Abdulkadir Ebu Şuban da ateşkesin tüm Filistin halkının kazanımı olduğunu ancak "halkı korumada gösterdiği direnç neticesinde" özelde "direniş gruplarının zaferi" olduğunu dile getirerek, "Ben, Gazze'de geçmiş savaşları ve saldırıları da gördüm ama bu saldırılarda gösterilen direnci daha önce hiç görmemiştim. Kendini dünyanın en güçlü ordusu olarak tanımlayan orduya karşı zafer kazanıldı" ifadelerini kullandı.

Celal Dehşan da İsrail'in saldırılarının "Filistin lehine bir neticeyle sona erdiğini" savunarak, bunun "Gazze'nin zaferi olduğunu" kaydetti.

TRT Haber

HABERE YORUM KAT