1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hendek Mağduru Olan 3 İlçeye Yardım
Hendek Mağduru Olan 3 İlçeye Yardım

Hendek Mağduru Olan 3 İlçeye Yardım

PKK örgütünün kazdığı hendeklerin kapatılması ve güvenlik nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanan Diyarbakır’ın Sur ilçesi ile Mardin’in Nusaybin ve Dargeçit ilçelerine yardım yağdı.

A+A-
PKK örgütünün saldırıları nedeniyle ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelen ve evlerinden çıkamayan halkın ihtiyaçlarının karşılanması için devlet seferberlik başlattı. 3 ilçeye gönderilen yardımlarla halk bir nebze de olsa nefes aldı. 
 
SUR’DA 1500 AİLEYE NAKDİ YARDIM
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı uygulanan 6 mahallede şimdiye kadar 1500 aile nakdi yardım için başvurdu. Başvuruların tamamı karşılandı. Bu ailelere 300 TL taşınma, kira yardımında bulunuldu. Ayrıca dünden itibaren gıda yardımı da verilmeye başlandı. Gıda yardımı talebinde bulunan 50 aileye 50 koli gıda yardımı yapıldı. Gıda kolilerinde kuru bakliyat, yağ, şeker, çay, un, makarna, temizlik malzemesi gibi temel ihtiyaç maddeleri bulunuyor. Her gün yaklaşık 200 ailenin yardım talebiyle kaymakamlığa başvurduğu ifade edildi.
 
DARGEÇİT’TE ACİL İHTİYAÇLAR KARŞILANDI
Mardin’in Dargeçit ilçesine; 500 adet 5 lt su, 3 bin ekmek, 300 paket çocuk bezi, 300 kutu çocuk maması, 300 adet oyuncak, 100 adet 50TL değerinde yardım kolisi, battaniye ve temizlik malzemelerinin bulunduğu paketler gönderildi.
 
NUSAYBİN’E GIDA VE ÇOCUK MALZEMELERİ
Nusaybin’e ise bin adet 5 lt su, 500 paket çocuk bezi, 500 kutu çocuk maması, 200 adet çocuk battaniyesi, 200 koli 50 TL değerinde gıda paketi gönderildi.
 
Star

HABERE YORUM KAT