1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hedefleri MHP'nin Diyarbakır Mitingiydi
Hedefleri MHPnin Diyarbakır Mitingiydi

Hedefleri MHP'nin Diyarbakır Mitingiydi

MHP'nin Diyarbakır mitingini karıştıracağı öne sürülen 18 kişi İstanbul'da gözaltına alındı. Yakalanan şüphelilerin MHP kökenli olması dikkat çekti.

31 Mayıs 2011 Salı 16:07A+A-

Miting provokasyonunu İstanbul polisi engelledi. Milliyetçi Hareket Partisi'nin 6 Haziran'daki Diyarbakır mitingini karıştıracağı öne sürülen 18 kişi gözaltına alındı. Yakalanan şüphelilerin bir çoğunun MHP kökenli olması dikkat çekti.

Diyarbakır, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 6 Haziran'daki mitingine ev sahipliği yapacak. 1995 yılından bu yana ilk defa bir MHP lideri Diyarbakır'da halka seslenecek.

İşte bu önemli mitingi provoke ederek, kargaşa çıkarıp hatta kan bile dökmeyi hedefleyenler polisin şafak operasyonuyla yakalandı. İstanbul istihbarat şube müdürlüğü ekipleri ihbar üzerine bazı isimlerle ilgili teknik takip başlattı.

Bu isimlerin telefon görüşmelerinden Diyarbakır'daki MHP mitingini provoke etmeyi amaçladıkları anlaşılınca, polis harekete geçti. İstanbul ve İzmir'de birçok adrese düzenlenen baskınlar neticesinde 18 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına Alınanlar Arasında Eski Ülkü Ocakları Başkanı ve Ülkücü Bir Yazar da Var

Bu isimleri ilginç kılan ise hemen hepsinin MHP kökenli olmasıydı. Operasyonda evi aranan isimler arasında Ergenekon sanıklarının avukatlığını da yapan Mehmet Taşdelen, İstanbul eski Ülkü Ocakları Başkanı Erdem Karakoç ve ülkücü yazar Yusuf Ziya Arpacık da bulunuyor.

Emniyette sorguları süren şüphelilerden bazılarının cinayet ve gasptan sabıkalarının olduğu belirlendi.

TRT

HABERE YORUM KAT