1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. HDP/PKK'yı Eleştiren Çiyager: Diyarbakır'ı Terk Etmek Zorunda Kalıyorum
HDP/PKK'yı Eleştiren Çiyager: Diyarbakır'ı Terk Etmek Zorunda Kalıyorum

HDP/PKK'yı Eleştiren Çiyager: Diyarbakır'ı Terk Etmek Zorunda Kalıyorum

HDP'ye yönelik eleştirilerinin ardından darbedilen “Çiyager” olarak tanınan sanatçı Karakuş, “Doğup büyüdüğüm yerden göç etmek zorunda kalıyorum” dedi.

A+A-

Diyarbakır'da HDP'ye yönelik eleştirilerinin ardından darp edilen “Çiyager” olarak tanınan sanatçı Mehmet Karakuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, HDP ve PKK'nın yanlışlarını dile getirmesiyle daha önce içinde yer aldığı kesimle ilişkilerinin bozulduğunu söyledi.

Doğruları dile getirmeye devam ettiği için de saldırılara maruz kaldığını belirten Çiyager, “Doğruyu söyleyen dokuz köyden kovulur, atasözü sanki bu kesim için söylenmiş. Doğruları söylemek bu kesimleri huzursuz ediyor. Ben doğruları, gerçekleri söyledim. Yaşananları dile getirdim ama demokrasi, düşünce özgürlüğü, daha özgür bir ortam için savaştığını savunanlar rahatsız oldu. Onlar, dile getirdikleri ilkeleriyle çeliştiler.” dedi.

“Diyarbakır'ı Terk Etmek Zorunda Kalıyorum”

Saldırıya uğradıktan sonra birçok sanatçının kendisine destek verdiğini, şiddeti uygulayan kesime tepki gösterdiğini ifade eden Çiyager, şöyle konuştu:

“Doğup büyüdüğüm yerden göç etmek zorunda kalıyorum. Kürt diline, kültürüne sahip çıkmış ve gelişmesine katkı sunmuş bir sanatçıya reva görülen yanlışlıklar ortada. Bu çok acı verici ancak ifade edeyim, Diyarbakır’ı terk etmek zorunda kalıyorum.”.

“Başbakanımız Mağdur Edilmişliğime İlgi Gösterdi”

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun geçtiğimiz günlerde düzenlediği “Dost Meclisi Yemeği”ne katıldığını anımsatan Çiyager, “Kürtler ve Türkler yıllardır dosttur, beraber yaşıyorlar. Bu dostları ayırmaya çalışmanın anlamı yoktur. Davutoğlu, orada yıllardır verilen birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajlarını yineledi. Başbakanımız mağdur edilmişliğime ilgisini gösterdi.” dedi.

AA

HABERE YORUM KAT