1. HABERLER

  2. HABER

  3. HDP'liler Din Dersine Karşıyız Deyip Esed Bayrağı Açtılar!
HDP'liler Din Dersine Karşıyız Deyip Esed Bayrağı Açtılar!

HDP'liler Din Dersine Karşıyız Deyip Esed Bayrağı Açtılar!

Seçim yaklaştıkça Alevilerden ve laik seküler kesimlerden oy almak için İslam karşıtı söylemlerde bulunan HDP, şimdi de yüzbinlerce Suriyeli'nin katili Beşar Esed'in bayrağının yer aldığı 'din dersi kaldırılsın' eylemine katıldı.

A+A-

HDP, eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın Taksim-Kabe kıyaslaması, Diyanet’in ve din derslerinin kaldırılması söylemleri ve İslam karşıtı pankart skandallarından sonra şimdi de Suriye’de yüzbinlerce masum vatandaşı katleden Beşar Esed’in bayrağıyla birlikte ‘din dersi kaldırılsın’ eylemine katıldı.

HDP’nin İstanbul 1. Bölge 3. sıra adayı olan Erdal Ataş, Kadıköy'de Pir Sultan Abdal Kültür Derneği İstanbul Şubeleri tarafından düzenlenen din dersine kaldırılsın eylemine katıldı.

HDP adayı Erdal Ataş'ın da katıldığı, 31 haftadır Kadıköy’de sürdürülen ‘din dersi kaldırılsın’ eyleminde Esed bayrağının açılması dikkat çekti.

VAN’DA SKANDAL AFİŞ ASILMIŞTI

HDP Van örgütü İpekyolu’nda açtığı seçim bürosunun bulunduğu sokağa “Yaşamın Yaratıcısı Kadınlarla Barajı Aşacağız” pankartını asmış, pankartta Kongreya Jinên Azad (KJA-Özgür Kadın Kongresi) imzası yer aldığı görülmüştü.

MARKSİST-ATEİST SÖYLEM

Bulduğu her fırsatta İslam düşmanlığını sergileyen HDP'nin İslam karşıtı pankartlarla Müslüman Kürt halkından oy istemesi ilginç bulunurken, son asılan pankartla da, Allah'ı inkâr ettiği açıkça görülmüştü.

Kaynak: Haber 10

HABERE YORUM KAT