1. HABERLER

  2. HABER

  3. HDP'li Sarıyıldız Yaralı PKK'lıyı Hastaneye Taşıdı
HDP'li Sarıyıldız Yaralı PKK'lıyı Hastaneye Taşıdı

HDP'li Sarıyıldız Yaralı PKK'lıyı Hastaneye Taşıdı

PKK'nın silah kuryesine eşlik ettiği ortaya çıkan ve hakkında fezleke hazırlanan HDP Şırnak milletvekili Sarıyıldız yeni bir olayla gündemde.

A+A-

Polis, PKK'ya teslim edilecek silahları almakla görevlendirilen Suriyeli kuryeyi Ceylanpınar'da gözaltına almıştı. HDP milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın aracıyla kuryeyi getirdiği görüntülere a haber ulaşmıştı. kuryenin ifadeleri ve ortaya çıkan görüntülerin ardından Şanlıurfa Başsavcılığı Sarıyıldız'ın yargılanabilmesi için hakkında dokunulmazlığının kaldırılması yönünde fezleke hazırlanmıştı.

HDP'li Faysal Sarıyıldız ve Ceylanpınar'daki olayda kayda geçen aracı yeniden gündemde. Bu kez görüntülerin kaydedildiği yer Cizre Devlet Hastanesi. Görüntülerde HDP'li Sarıyıldız aracıyla bu kez telaş içinde bir yaralıyı hastaneye getirirken görülüyor. Buraya kadar her şey normal görünüyor. Ancak iddialar yine HDP'li Sarıyıldız'ın çatışmada yaralanan bir PKKlıyı hastaneye getirdiği yönünde.

T.Ş. adlı PKK militanının Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 polisin hayatını kaybettiği ve 1 polisin ağır yaralandığı mayınlı saldırı sonrası bölgede çıkan çatışmaya katıldığı belirtiliyor. Görüntülerde çatışmada yaralanan "Tekoşer" kod adlı militanın olay yerine yakın olduğu iddia edilen HDP'li Sarıyıldız'ın tarafından da Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı görülüyor.

Tekoşer kod adlı militanın PKK'nın gençlik yapılanması üyesi olduğu tespit edildi. Yaralı militanın tedavisi için Diyarbakır Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. HDP'li Sarıyıldız'ın da karıştığı olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: A Haber

HABERE YORUM KAT

1 Yorum