1. HABERLER

  2. HABER

  3. HDP'li Doğan İstifa Sözünde Duracak mı?
HDP'li Doğan İstifa Sözünde Duracak mı?

HDP'li Doğan İstifa Sözünde Duracak mı?

PKK’nin son bir haftada 10'a yakın asker ve polisi katletmesinin ardından, HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan’ın adaylığının kesinleşmesinden sonra nisan ayında yaptığı “Türkiye ordusuna ve devletine silâh sıkıldığı gün ben yokum.” sözü akıllara geldi

A+A-

Dün Gaziantep'te yerel basında geniş şekilde yer alan bu açıklama sonrası Celal Doğan’ın istifa edip etmeyeceği merakla bekleniyor.

Celal Doğan Ne Demişti?

Gaziantep’te 3 dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı, bir dönem de milletvekilliği yapan Celal Doğan, 2015 seçimleri öncesinde HDP’ye katılmıştı.

“Türkiye’deki barış ve kardeşlik projesine katkı sağlamak için HDP’yi seçtim” diyen Celal Doğan, 7 Haziran seçimleri öncesinde, iddialı bir açıklamada da bulunmuştu. Doğan:

“HDP'de bulunmamın nedeni şu, hiçbir şekilde asla ve asla silâha başvurulmayacaktır. Silâh asla Türkiye'nin ordusuna ve Türkiye'nin devletine dönmeyecektir. Asla ve asla demokrasiden vazgeçilmeyecektir. Bizi hiç kimse silâh kullanmaya icmal etmeyecektir. Ettiği takdirde ben bu meselede yokum.”demişti.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum