1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. HDP'li Belediyeler Bütçenin Yüzde 90’ını PKK’ye mi Aktarıyor?
HDP'li Belediyeler Bütçenin Yüzde 90’ını PKK’ye mi Aktarıyor?

HDP'li Belediyeler Bütçenin Yüzde 90’ını PKK’ye mi Aktarıyor?

HDP'li belediyelere giden kaynağın yüzde 90'ınınpersonel maaşı adı altında örgüte aktarıldığı, bu bağlamda bazı sözleşmeli işçi maaşlarının aylık 6 bin TL olarak gösterildiği iddia edildi.

A+A-

Devletin hazineden aktardığı kaynağı personel gideri adı altında PKK’ye aktardığı iddia edilen HDP’li belediye personeli hakkında hızla idari ve adli işlem başlatılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi milletvekilleri ile yaptığı görüşmede, bazı HDP’li belediyelerin PKK’ye yönelik destekleri gündeme geldi.

Türkiye gazetesinin yer verdiği habere göre, Cumhurbaşkanı “Devletin kaynakları bu belediyelerdeki personel aracılığı ile örgüte gidiyor. Bu konuda gereken önlemlerin alınmasını istedim. Bu kapsamda bir Başbakanlık genelgesi yayınlandı, Teftiş Kurulu da harekete geçiyor. Belediyelerde çalışan taşeron işçiler dahil örgütle bağı olan personelle ilgili derhal işlem başlatılacak” dedi.

PERSONELE İNCELEME

Erdoğan’ın vurguladığı Başbakanlık genelgesinde, terör örgütleri ile ilişki kuran veya eylem birliği içerisinde olan, bu örgüt ve yapıların emir ve talimatlarıyla hareket eden, yardım eden, kamu imkan ve kaynaklarını kullanan veya kullandıran, bu örgütlerin propagandasını yapan kamu çalışanlarının ivedilikle adli mercilere bildirileceği kaydedilmişti.

Genelgede ayrıca, belirtilen hususların personel çalışmasına dayalı hizmet alımı ihalesiyle istihdam edilen personel hakkında da ilgili mevzuat çerçevesinde titizlikle uygulanacağı ifade edilmişti.

ÖZHASEKİ: BU BİR İHANET!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de, Güneydoğu’daki bazı belediyelerin; PKK’ya personel, kaynak, iş makinesi ile her türlü desteği verdiğine dikkat çekti. Özhaseki, “Bu belediyeler arasında taşeron işçiler de dahil olmak üzere gelirlerinin yüzde 90’ını personel harcamalarına ayıranlar var. AK Parti’nin kazanacağı anlaşılan yerlerde 3 yıllık sözleşmelerle bir işçiye 6 bin lira üzerinde maaş anlaşması yapan HDP’li isimler var. İşe alım mülakatlarında, ‘Dağda kimin var? Bir bedel ödedin mi?’ tarzında soru soran ve ona göre işçi alımı yapan ihanet şebekeleri var. Her şeyi biliyoruz. Her ihanetten haberdarız. Hepsinin tek tek hesabını soracağız” dedi.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

3 Yorum