1. HABERLER

  2. HABER

  3. HDP'den Şimdi de Van Erçiş'te Pankartlı Tehdit
HDP'den Şimdi de Van Erçiş'te Pankartlı Tehdit

HDP'den Şimdi de Van Erçiş'te Pankartlı Tehdit

HDP Van Erciş'te mahalle sakinleri adına asılan "HDP dışında başka partinin girmesi tehlikeli ve yasaktır" yazılı pankartla bir kez daha halk tehdit edildi.

A+A-

Van'da tepkilere neden olan çeşmelerden kan akan billboard afişlerinden sonra Erciş'te mahalle sakinleri adına asılan "HDP dışında başka partinin girmesi tehlikeli ve yasaktır" yazılı pankartla bir kez daha halk tehdit edildi.

Van'da tepkilere neden olan çeşmelerden kan akan billboard afişleri daha unutulmamışken tehdit içeren bir pankart da Erciş ilçesinde asıldı.

Yeşilova Mahallesi’nin girişinde Yeşilova Mahallesi sakinleri adına asılan pankart mahalleliler tarafından tepkiyle karşılandı.

"HDP dışında başka partinin girmesi tehlikeli ve yasaktır" yazılı pankartta tepki gösteren mahalle sakinleri, mahalle de HDP'ye oy verenlerin olabileceğini, bunun da normal olduğunu ancak pankartın tüm mahalleli adına asılmasını kabul etmediklerini belirtti.

Bu pankartın en başta mahallede oturanlara saygısızlık olduğunu ve açık tehdit içerdiğini belirten mahalle sakinleri, parti sözcülerinin 'kimseden tehditle oy almadıkları' yönündeki beyanlarını hatırlatarak, "Peki bu tehdit değil de nedir?" diye sordu.

Öte yandan pankarta tepki gösteren mahalle sakinlerinin, isimlerinin açıklanmasını istememesi de pankartın tehdit içerdiğini ortaya koydu.

Hatırlanacağı gibi Van merkezde de billboardlara çeşmelerden kan aktığı görülen resimlerin altına Kürtçe ve Türkçe olarak 'Önleminizi alın', 'Sahip çıkmazsanız uzak değil!', 'Nefessiz kalmayalım', 'Farkında mısın?' yazıları yazılarak halk tehdit edilmişti. Basında çıkan haberlerin ardından tehdit içerikli afişler mahkeme kararıyla kaldırılmıştı. (İLKHA)

hdp-pankart.jpg

HABERE YORUM KAT

3 Yorum